| anonim_4396 a întrebat:

Ceau TPU. Cine imi poate spune o intamplare amuzanta petrecuta la farmacie, nu conteaza daca e reala?

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

E reala a mea. Eram intr-o farmacie si cumparam niste chestii cand, la un moment dat, a inceput o poaie puternica de vara. Am iesit din farmacie si am incercat sa merg cativa metri dar era furtuna si nu vedeam nimic din cauza apei, asa ca nu am avut ce sa fac decat sa ma intorc in farmacie. Farmacistelor nu le-a prea convenit, au incercat sa ma roage sa ies (erau cam batute in cap ca doar stiau ca nu se poate sta afara) iar la un moment dat, cand au vazut ca si alti oameni au incercat sa le intre in farmactie, au mers si au blocat usa si au stins luminile, sa para inchisalaughing intamplarea a fost amuzanta pentru mine si mai putin amuzanta pentru ele.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Lina1993):

Sa le fie rusine farmacistelor! In loc sa ajute sa dea adapost oamenilor le tin afara sa se raceasca? Foarte urit ele care sunt puse acolo sa ajute sanatatea oamenilor.Sau au crezut ca le creste vinzarea daca oamenii racesc? Eu cred doar ca s-au grijit sa nu le pice oja de pe unghii ca doara era de spalat pe jos dupa oameni!

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Farmacistul trebuie să plece pentru câteva minute să rezolve o treabă urgentă şi îl lasă pe portar în locul lui...
- Dacă vine un client răcit îi dai aspirină, bine?
Portarul:
- Da!
- Dacă vine unul care este constipat îi dai ciocolax, ai înţeles?
- Da!
Pleacă farmacistul şi între timp vine un client răcit cobză, care strănută încontinuu...
- Ciocolax e numa' bun pentru asta, zice portarul...
Omul cumpără şi pleacă! Vine farmacistul şi când află ce s-a întâmplat se ia cu mâinile de cap... Fuge apoi şi-l prinde din urmă pe cel răcit.
- Vaaaai, cum vă simţiţi, mai strănutaţi?
- Nu! Nu îndrăznesc...

Cea mai tare replica data intr-o farmacie (citat din Mihai Bobonete).
Intri in farmacie, iti vine randul, oameni multi in spatele tau. Pe tine te-a trimis nevasta sa ii iei tampoane. Aproape ca ii soptesti farmacistei
- vreau si eu 2 tampoane
Asta, parca vrand sa te faca de panarama te intreaba in gura mare
- ati spus tampoane?
- da
- de care?!?
Si iata si replica
- De pi.da

De ce are prezervativul gaurele?
Pentru ca ai facut misto de farmacist acum doua saptamani.

Se duce un tanar la farmacie si zic:
-Dati-mi va rog un test de sarcina
-De care sa fie?
-Negativ daca se poate!

Intra un domn in farmacie, cere un prezervativ, dupa ce achita incepe sa rada in hohote si pleaca. Farmacistul isi spune in gand ca e nebun.
A doua zi la fel: intra barbatul in farmacie, ia un prezervativ, achita si incepe sa rada in hohote. Farmacistul ii spune paznicului sa mearga sa-l urmareasca.
Revine paznicul la farmacie.
- Ai aflat, ce e cu nebunul ala? Unde s-a dus?
- La dumneavoastra acasa!

Si multe alte bancuri cu faramacie pe:
http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/categorie/la-farmacie/?page=2

| justanotheruser99 a răspuns:

Amuzant? Mai mult hilar e asta. Imi trebuia ceva de la farmacie si m-am dus sa aștept la rand. In fata mea erau doi prunci de vreo 14 ani. Cand le vine randul observ ca își cumpăra lubrifiant. In momentul acela pufnesc in ras (la ce naiba le trebuie, cand nici nu au pentru ce sa il foloseasca?! In fine...), țâncii se intorc de rușine (probabil) si plătesc repede după care aproape fug din farmacie. laughing