Întrebare recomandată | Shadow136o a întrebat:

Cei care ați dat sau care dați bacul, cum va organizati cu învățatul? Cum învățatati ca să retineti pe timp îndelungat? Bacul este acus, peste aproape 4 luni, și nu prea am învățat. Credeți ca pana la sfârșitul lui iunie când este bacul as putea sa reușesc sa învăț tot?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~Credeți ca pana la sfârșitul lui iunie când este bacul as putea sa reușesc sa învăț ~

e o intrebare tipică leneșilor. De unde am ști noi cât te "duce" pe tine sau cât ai chef să inveți. In loc să intrebi aiurea chestia asta, planifică-ți studiul.

Noroc

| dullcat a răspuns:

Ai in acest link mai multe metode prezentate.Nu mai lasa pe ultima clipa.Succes.

https://www.youtube.com/results?search_query=cum+inveti+pentru+bac

| AdioTPU a răspuns:

Acum câțiva ani când a trebuit să învăț pentru bac, am luat-o metodic. Am învățat prima dată la biologie, romana apoi mate, fiind la profil real, Științele naturii. In programa erau lecțiile care erau doar pentru bac și mi-am alocat 5-6 ore pe zi pentru a învăța la fiecare materie, evident cu pauze de către 10 minute intre ele.