| Madayna a întrebat:

Cei care sunteti studenti si aveti reducere la CFR, cum se folosesc acele cupoane cu reducere? Am vazut ca trebuie sa le completez, le completez eu sau cine? Si cand?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Cupoanele se folosesc pentru calatoriile cu trenuri interregio sau accelerate. Le completezi tu cu locatia din care pleci si destinatia. O parte va fi rupta si pastrata la casa, cealalta iti ramane tie. Pentru trenurile personale folosesti doar legitimatia, care trebuie sa fie vizata.

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand te duci sa-ti iei bilet, te duci cu cupoanele alea si afli tu ce trebuie sa faci cu ele.
Fi-meu foloseste cupoane din alea de patru ani, dar n-am avut niciodata curiozitatea sa-l intreb cand, cum si cine le completeaza. Vezi ca, alaturi de carnetul ala de cupoane, trebuie sa ai la indemana si carnetul de student, vizat LA ZI.