| ooAndrewoo a întrebat:

Am 18 ani si tatal meu a decedat anul trecut si mi-a lasat o pensie de urmas. Inainte de a intra in 2014, am primit cupoane de tren pe numele meu impreuna cu pensia.

Cu acele cupoane, am reducere la biletul de tren sau calatoresc cu ele fara sa mai platesc si biletul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cuponul de pensionar da dreptul la reducere de 50% la clasa a II-a si fara loc. Pentru loc si calatorie la alta clasa va trebui sa platesti locul si diferenta de clasa.

| extremeA07 a răspuns:

Cu acele cupoane ai o reducere la bilet. Cred ca 50% daca nu ma insel. Cel putin alea de student ofera 50% reducere.

| ooAndrewoo explică (pentru extremeA07):

Bun, si pot folosi si carnetul de elev si 1 cupon ca sa mai scada pretul biletului? =]]]

| extremeA07 a răspuns:

Nu se poate lucrul asta.