| Andreeame21 a întrebat:

Cei ce detin telefon ca samsung s5600 imi pot spune cum sa instalez jocurile pe el, daca nu merg imi spune-ti de ce, sunt probleme de soft sau ce, va rog ajutati-ma sunt disperata am incercat orice dar nu merge. Ce pot face.
Merci mult...

14 răspunsuri:
| DoomNEzeu a răspuns:

Mi se pare ca sunt niste coduri cu care intri intr-un soft secret...cum e si la celelalte. shg u800.sgh u900 is restul.scrie pe youtube si iti apare ceva sigur...nu e ca la nokia sa ti le recunoasca directwinking

| mada12 a răspuns:

Are o colega de-a mea... ea a spus ca are inernet pe el...si a descarcat cateva jocuri.de pe net.altfel nu cred ca merge... du-te de unde l-ai cumparat si intreabawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca de pe internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa instalezi jocuri pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. merge foarte simplu...conecteaza-l fara softul telefonului. adica cand introduci cablu usb selecteaza mass storage. facu un folder pe card si descarci jocul acolo. te duci acolo si instalezi jocul.bafta!(si eu am un 5600 si merge fara probleme)numai jocurile cu rezolutia suportata de tel.(nu mai mica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge.nu-i baga in seama pe aia cu softu cu,,.,., djkjhk.cablu de date? copii jar-uri, instal si play.nu net, nu soft.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe net sunt multe tutoriale dar nu sunt bune. Cu greu am descoperit cum se instaleaza pe samsunguri. Ar trebui sa mearga metoda si la al tau (merge cam la orice samsung): http://bismark101.wordpress.com/......u800-soul/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problema de soft si eu am avut aceeasi problema si cu o resoftare am rezolvat totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocul trebuie sa fie in format JAD, respectiv JAR. ste program JADMaker

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge orice fel de jos daca ai netul activattongue.eu ieri mi-am copiat 15 jocuri si merg foarte bine:p

| alexa_7084 a răspuns:

Pai poti intra pe www.zedge.net iti alegi modelul de tel dai game si descarci jocul pe calc. Dupa care conectezi cablul de date la tel si dai la joc clik dreapta copy si mergi in folderul telefonului si dai paste :D eu asa fac:D
sper ca te-am ajutat :D

| alexpro25 a răspuns:

Buna nu se pot instala jocuri de ex ca la nokia 6300 sa le copiezi si gata merge jocul,la s5600 trebuie instalate cu softul telefonului dar softul lui are unele bube de soft pe care cei de la samsung nu cred ca le-au descoperit,in soft ai optiunea sa instalezi ceva pe el dar nu merge am incercat eu mai multe modalitati si nu am reusit,dc gaseste cineva solutia dau adresa mea alex_production01@yahoo.com si pentru alte problema

| alexpro25 a răspuns:

Deci nu aveti cum sa instalati,decat cu softul lui care are unele greseli,nici prin bluetoothnu merge nici prin cablu de date,telefonul este super dar are greseala asta de soft bafta dc reuseste cineva si sa ne anunte si pe noi

| adeso a răspuns:

Se poate dar cu resoftarea telefonului, eu l-am resoftat si imi merge foarte bine jocurile pe el dar nu mai am meniul in limba romana e in engleza.care vreti va pot ajuta