| RAY a întrebat:

Cele mai dese probleme personale cu telefonul sau laptopul, PC?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se duce bateria bios si mi-e lene sa desfac 80% din laptop pentru asta, se incarca windows-ul cu prostii si trebuie reinstalat pentru a merge fluid, sau s-a ars HDD-ul (vreo 4-5 bucati am terminat).
Si vreo 2-3 carcase, mai exact switch-ul de pornire sau restart, se pun in scurt si nu mai sta pc-ul pornit.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Prima oara vezi de modelul bateriei bios, pune termal pead pe ssd, ai grija cu scurtul

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Prima oara trebuie desfacut 80% din laptop si imi bag *** in el Asus de 200 de lei.
Il folosesc cu data 01/01/2002 rolling on the floor

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Le cunosc eu prea bine plus conectori de proasta calitate, mai prost e Acer, are cv ani daca s-a dus bateria, eu am de 8 ani Lenovo și e ok, am vând un Asus cu un Intel celeron 1, 1 ghz la 250, acum am Sony Vaio cu Intel Pentium

| Dismally a răspuns:

La telefoane imi murea semnalul intr-o zi si asa ramanea, am patit la vreo 4 telefoane asta, nu stiu de la ce. La calculatoare placa de baza se strica cel mai des.

| RAY explică (pentru Dismally):

Vezi de software sau cauta retele manual

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Mi-am luat alt telefon cand am patit, n-am stat sa vad ce aveau.

| ALM2000RO a răspuns:

Cu laptopul n-am niciun fel de probleme.
Telefonul merge cu un mare lag de ceva timp, dar e normal fiind un model foarte vechi și avându-l demult.

| RAY explică (pentru ALM2000RO):

Sa știi că și e programat sa se comporte așa

| Celdrept a răspuns:

Pixelii morți, burn in, astea sunt cele mai frecvente probleme, de fapt astea le-am întimpinat eu, de aceea e bine sa cumperi un produs nou din magazin decât folosit.

| RAY explică (pentru Celdrept):

Ai ghinion, eu am avut monitor de mic și încă mai merge, rar am văzut sa de strice, mereu am cumpărat sh când eram adolescent, acum 15 ani