| FataȘarpe a întrebat:

Ceva idei/subiecte de conversatie pentru prima intalnire?

14 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Povestiti despre viata voastra /pasiuni/planuri de viitor!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai la inceput totul ar trebui sa fie frumos, sa nu fie ceva impus. Sa stie ca esti ca el. Baga niste amintiri, ceva faze amuzante dupa treci la ce iti place sa faci astfel incat sa fi atent si la ce zice el.
OOo. Fata Sarpe a crescut laughing

| RAY a răspuns:

Citeste
allan-amp-barbara-pease-abilitati-de-comunicare

http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/......birii.html

| ToKen a răspuns:

Ce zici daca te orientezi pe moment?
Zic asta in ideea in care, deseori uiti de "temele" pe care ti le faci acasa, iar totul decurge altfel.

| Idkidk a răspuns:

Hu, ai întrebat şi asta. Când zice că îi place ceva, tu zici :

-Oo, şi mie!
Sau vorbiţi despre viaţa voastră personală, animale de companie.

| Dugalle a răspuns:

Evita scoala si viata profesionala, sunt plictisitoare si nu aduc nici un plus.

Orienteza-te pe moment spre chestii generale. La prima intalnire vrei sa va cunoasteti, sa vedeti pentru inceput ce teren comun aveti.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Povesteste despre ce ai facut tu azi, despre relatie, planuri de viitor.

| Sociopat a răspuns:

Pasiuni, experiente faine, tampenii facute pe parcursul vietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiţi despre câte hematii aveţi fiecare şi cum vă mai e plasma.

Glumesc.
Dacă e ceva acolo, conversaţia va veni de la sine.
Nu merge cu textele învăţate de acasă. Asta ar trebui să fie ultima grijă a ta.
Fii spontană.

| T0T a răspuns:

Mi se par penibile genul de întrebări, fără supărare. O întâlnire trebuie să decurgă natural deci subiectul de discuție are tema "orice îmi vine în cap".

| FataȘarpe explică (pentru T0T):

Stiu.

Dar cand ai fobie sociala nu e asa usor.

| T0T a răspuns (pentru FataȘarpe):

Nu am zis că e ușor. Dacă tipul a acceptat o întâlnire cu tine înseamnă că te cunoaște cât de cât și va avea răbdare cu tine. Dacă nu ești naturală nu îi vei da posibilitatea să își facă o impresie cât mai corectă și să știe exact cine ești și cum ești. În orice caz trebuie să fii naturală, fie că ai sau nu o fobie socială. În plus acea așa zisă fobie socială va trece în prezența unui om potrivit care te va accepta așa cum ești, nu cum nu ești. Deci lasă "discursurile" că sunt penibile indiferent de situație(nu ți-o zic cu răutate).

| T0T a răspuns (pentru T0T):

În orice caz te pot înțelege foarte bine, nu sunt genul care vorbește așa în necunoștință de cauză și tocmai de asta am fost așa "strict" în ce am zis. Se poate.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Nu cred că trebuie să îti pui totul la punct, ar trebuie sa curgă totul de la sine. Încerca să îl descoperi treptat, apropo succes.