GânduriAlbe
| GânduriAlbe a întrebat:

Ceva interesant :
http://www.descopera.ro/dnews/4294231-furia-vine-din-gen e
http://www.descopera.ro/dnews/7674600-atentie-furia-ne-f ace-mai-lacomi
Cum reacţionaţi atunci când sunteţi nervoşi? Cum vă manifestaţi fruia? Ce vă enervează cel mai tare? Sunteţi genul de persoane care se enervează din orice sau sunteţi calmi?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Cand sunt nervos sunt foarte vehement. De obicei incerc sa impac si capra si varza, incerc sa fiu pasnic. Cand sunt nervos spun clar si raspicat ce am de spus si lupt pentru ce cred eu ca este corect. Nu sunt violent. Doar ca apare acel moment tipic ( dupa cum spunea cineva anume, Will Smith daca nu ma insel ) : ori oboseste el, ori mor eu.

5 răspunsuri:
| βσσblėėŝ a răspuns:

Hmm...pai cand sunt nervoasa/furioasa strang ceva tare in manalaughing
cel mai tare ma enerveza... mincinosii:-&si cand ma cert cu cinevalaughing
nu am enervez din oricebatting eyelashes

| xoxo13 a răspuns:

Cand sunt nervos ascult muzica care ma relaxeaza. Nu imi manifest furia in nici un fel. Ma pot controla indiferent de situatie. Ma enervez foarte greu, ce ma enerveaza e omul care incearca sa traga pe spatele meu, sa ma minta, sunt zodia gemeni, imi sta in fire sa fiu curios. Si ma enerveaza cand cineva se eschiveaza pentru a nu imi da un raspuns la intrebarea mea. Astea sunt lucrurile care ma enerveaza. Dar oricum nu ma manifest in vreun fel anume.

| bada_3202 a răspuns:

Depinde unde sunt:daca sunt pe strada incep sa rup garduri sa dau cu picioarele in pomi; daca sunt intr-o incapere dau cu pumnii in ceva pana sa rupe sau se sparge(am tricat telecomanda de la televizorul meu si tata mi la luatstraight face); nu prea ma enervez din orice dar sunt cateva lucruri care trebuie tinute ascunse de altii!

| Little_6907 a răspuns:

Pai depinde de situatie, daca o anumita persoana, avand o varsta mai inaintata, crede ca stie tot, si eu stiu ca nu este adevarat. dar el tot ma cintrazice, oarecum imi vine sa plang dar ma abtin laughing. Cand sunt nervoasa incep sa tip, apoi incerc sa ma calmeze si sa iau totul de la capat, calm si sa le dovedesc ca am dreptate... Cand am o stare mai, naspa, ma enervez din orice, nu conteaza ce e dar ma enerveaza si imi vine sa arunc tot ce e in jurul meu. :d

| alebib a răspuns:

Eu ma enervez foarte usor si di orice, sunt zodia taur si cred ca de asta sunt asa agitata, furioasa si imi vine sa bat pe oricine care se ia de mine si ma enerveaza. Cand sunt nervoasa nu vreau sa vorbesc cu nimeni si nici sa fiu deranjata, uneori sunt violenta si chiar daca nu e bine tot asa fac, uneori mai tip, mai plang si cam atat love struck love struck kisswinking