| DumitruS a întrebat:

Cica iar a fost cutremur. Tu stii ce ai de facut in caz de cutremur?

https://infrasunete.eu/masuri-in-caz-de-cutremur/

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Am auzit si eu azi dimineata de la matusa mea ca aseara a fost cutremur, dar eu dormeam dus, ca sa il simt. Stiu ce trebuie facut in caz de cutremur, dar daca e cutremur cand dorm, nu cred ca fac nimic, ca eu dorm ca un pui de urs laughing
Daca sunt extrem de obosit, poti sa treci si cu trenu' pe langa mine, ca eu tot nu ma trezesc laughing

| Mussette a răspuns:

Am iesit afara, ca azi noapte eram treaza si stateam la casa. Daca ma prindea in camera de camin ca alta data, Dumnezeu cu mila, speram sa fie blocul cat mai rezistent. O data m-a prins in baie, atunci nu m-am mai gandit ce e de facut, ca nu aveam prea multe variante. laughing

| Juviia a răspuns:

Dormeam bustean big grin

| Mayhem666 a răspuns (pentru Juviia):

Si eu la fel happy

| NyctophobicGhost a răspuns:

Ma uit prima data la caine sa vad ce reactie are.
Asta noapte eram in pat si ne uitam cu coada ochiului, unul la altul, care sparge gheata si se agita primul.Asa zic unii, ca animalele simt primele cutremurul.Ne trezisem amandoi in acelasi timp. Putea sa ne omoare aroganta asta, in fine, a ramas un scor egal.
http://www.world-earthquakes.com/