| Florescu_Paul_1997 a întrebat:

Cine a citit seria goosebumps.As vrea niste parereri in legatura cu aceste carti.Eu am citit doar 5 si vreau sa stiu daca celelalte carti merita citite.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu am citit toata seria, ci doar 2 carti: "Plaja bantuita" si "Bun venit in tabara de cosmar". Le-am citit acum vreo 4 ani si mi-au placut tare mult (le-am si recitit apoi). Insa daca ai mai mult de 14-15 ani, s-ar putea sa nu le mai gasesti atat de fascinante, fiindca sunt mai mult pentru copii. Daca vrei sa citesti ceva din acelasi gen (horror), poti incerca Stephen King (in special Cimitirul animalelor, Carrie si Shining), John Saul si Dean Koontz.

5 răspunsuri:
| Iancu_Andrei_Daniel_Dani_1998 a răspuns:

Daca cauti cartile din seria asta care nu au aparut in Romania, eu acum traduc una, sunam ajuns la capitolul 8, dar dupa ce o termin o sa o pun pe net.

| cristiano93 a răspuns:

Kate13. nu e adevarat uite eu am 18 ani si am citit 8 cartii de la goosebumps : Plaja Bantuita, TEribilul om de zapada din Pasadena, Blestemul mumiei, Nu ma puteti speria!, Varcolacul din mlastina Fever, Fantoma din Vecini, Cosmarul din tabara Domnului Marmelada, Razbunarea piticilor de gradina. Le-am descoperit anul acesta si inca sunt fascinat de ele... nu le dai jos din mana. Asa ca nu conteaza varsta cartiile Goosebumps sunt cele mai tari!

| Florescu_Paul_1997 explică (pentru cristiano93):

Sunt de aceeasi parere cu tine.O sa citesc in continuoare

| DeVioletta1 a răspuns:

Pai inca nu am citit dar vreau neaparat sa le comand. Nu am mai citit inca nicio carte de gen horror. Am citit doar S.F., care este inca cel care ma atrage. Iti pot recomanda cateva carti care m-au impresionat nespus de mult, si crede-ma, o carte nu ma impresioneaza foarte usor. Activitatea mea preferata este cititul.
In topurile mele, aceasta este ordinea:
1.Harry Potter(toate cele 7 volume)
2.Percy Jackson si olimpienii(cele patru volume dublate in romana. Mai sunt dar in alte limbi)
2. Oksa Pollock(cele 3 volume dublate in romana. Mai sunt trei, dar in alte limbi)

Sper ca ti-am fost de folos.