| catalina29_9832 a întrebat:

Cine a facut ecografie vaginala si in ce consta?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am facut.
Sonda ecografului este ca un bat, de grosimea si lungimea unei carioca, se inveleste intr-un prezervativ obisnuit si se unge din abundenta cu lubrefiant. Apoi, cu miscari blande, medicul o intruduce in vaginul femeii care sta intinsa pe spate, cu picioarele departate si genunchii flectati (cam ca in pozitia misionarului). In tot timpul examinarii se manevreaza cu blandete, examinarea nu e dureroasa, doar neplacuta. Dupa aceea ramai cateva ore cu o jena. E bine sa ai la tine un tampon, sa ti-l pui la plecarea din locul de examinare (la baie) fiindca lubrefiantul se topeste si curge.

| Leea1234 a răspuns:

Eu am facut!
cum sa-ti spun...iti introduce ceva in vagin,(nu stiu cum se numeste, seamana cu un stilou, dar e mai lung!)si se uita pe un monitor ca la o ecografie normala, numai se zice ca asta e mai buna...mai sigura, se vede mai bine!
nu e dureroasa, si nu dureaza mai mult de 5 minute!
daca vrei mai multe detalii contacteaza-ma in privat!

| Psihoyounger a răspuns:

Eu am facut rolling on the floor

Psihoyounger

| Psihoyounger a răspuns:

Era o gluma laughing ca doar sunt baiat rolling on the floor

Psihoyounger