| yonutz63991 a întrebat:

Cine a facut medicina? Se merita sa o faci? A plecat cineva in strainatate(dupa facultate-rezident)?

Răspuns Câştigător
| DeuTza22 a răspuns:

Eu una nu am facut medicina, dar iti pot spune niste avantaje si dezavantaje.
Avantaje: poti castiga multi bani, iti poti ajuta rudele, prietenii, si te poti ajuta chiar tu daca ai probleme de sanatate.(sunt doar cateva)
Dezavantaje:
facultatea este lunga si grea, la inceput iti va fi mai greu, daca cumva vreun pacient pateste ceva din cauza ta, te vei prabusi din punct de vedere moral, etc.
Faza cu plecatul in strainate, depinde doar de tine, ar fi un avantaj, dar cum am spus, depinde de tine. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| CarlaElena a răspuns:

Nu faci medicina pentru ca iti spune cineva ca se merita, o faci daca iti place. Altfel, risti sa omori cativa oameni de-alungul carierei tale.