| Jimmy_3000 a întrebat:

Cine are habar de DOTA? Imi puteti da niste sfaturi? As vrea sa fac un film cu multe killuri apoi sa l pun pe youtube. Ce program de filmat recomandati? Am auzit ca dupa ce filmez cu fraps si pun video ul in movie maker ii scade calitatea. Dc? Este mai bun Sony Vegas?
Multumesc... Funda

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

E vorba de encoding, ca sa faci un video de 2 minute sa fie de 30 de mega si nu de 4 giga trebuie sa il comprimi, prin comprimare se pierde din calitate indiferent cat de putin comprimi, calitatea perfecta ocupa prea mult. Dar asta nu inseamna ca se pierde calitatea extrem de mult, in unele cazuri, daca stii sa faci video encoding nu se prea vede cu ochiul pierderea calitatii.
Nici in movie maker nu se pierde mult daca stii cum sa il faci. Dimensiuni nu pot sa mentionez pentru ca nu stiu cat dureaza filmul tau.

1 răspuns:
| DauSiFug a răspuns:

Intra pe www.joaca-dota.blogspot.com si gasesti tot ce ai nevoie :D