| RAY a întrebat:

Cine cunoaste bine gramatica germana?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Ich bin traurig sad

19 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nici macar toti nativii nemti nu o stiu perfect happy

| RAY explică (pentru Kaℓi):

De ce crezi ca intreb asta? nu prea stiu gramatica

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Mai traiesti?

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Asta spuneam si eu, ca nici cei nascuti acolo nu o stiu bine.

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Sper ca ai peste 18 ani sa nu ajung la racoare iarna

| Drimmero a răspuns:

Probabil in curand francezii o vor invata si se vor inchina nemtilor!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Vom vedea peste o ora

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Abia astept sa rad de francezi si ma bucur pentru nemti in acelasi timp. O masinarie de fotbal nu poate fi oprita!

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Warum?

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Ei, am tinut cu Germania happy
Gata, mi-a trecut.

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Daca facem un copil noi doi poate ala va marca un gol si pentru Germania

| Drimmero a răspuns (pentru Kaℓi):

Asta e, ne obisnuim cu infrangerile! De cand sunt fan Arsenal, suferinta domina atmosfera tunara, sunt optimist mereu!

| Kaℓi a răspuns (pentru Drimmero):

Eu n-am nicio treaba, doar imi sunt antipatici francezii happy
Dar, chapeau bas, Griezmann happy

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Te-ntreci cu gluma, mai Ray...

| Drimmero a răspuns (pentru Kaℓi):

Ca tot vine vorba de francezi, antrenorul tunarilor e francez, un hodorog senil, nu mai scapam de el, e de 20 de ani la carma echipei, principala sursa a infrangerii!

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Am baut prea mult suc o iau razna

| Kaℓi a răspuns (pentru Drimmero):

Nu prea inteleg de ce e principalul vinovat antrenorul... jucatorii sunt pe teren, nu? nu ma pricep la fotbal happy
Adica admit ca un antrenor poate face greseli de strategie, sa tina in teren un jucator neinspirat sau altele, dar principalii vinovati cand merge prost sunt cei care joaca. Eu asa vad lucrurile.

| Drimmero a răspuns (pentru Kaℓi):

Probabil daca tineai cu Arsenal imi dadeai dreptate!

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Acuma daca ti-am dat fundita, conjuga verbul haben, werden, sein bitte fara google

| Kaℓi a răspuns (pentru Drimmero):

Ich bin traurig sad