| Andreea0612 a întrebat:

Cine da bacul la biologie? Cum reusiti sa retineti atat de multi termeni?

1 răspuns:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Bacul la biologie nu e foarte greu, eu am dat anul trecut si am luat 9, 40 la anatomia si fiziologia omului. Imi faceam desene, ma uitam in atlas, ma duceam la biblioteca si citeam. Dar mi-a si placut, si imi place, n-am ce zice.
Trebuie sa inveti schematic si sa nu tocesti. Oricum bacul la biologie contine notiuni generale, e penibil de usor.