| sanctuarySPA a întrebat:

Cine e de vina intr-o relatie unde se inseala, barbatul sau femeia?

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Lipsa comunicarii, sau lipsa atentie la celalalt atunci cand comunicarea pare ca exista. Incercam in alta parte daca nu am primit ce doream, fie pentru ca nu am cerut, fie pentru ca nu am fost ascultati cand am cerut. Si sigur nu este vorba doar despre sex.

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Depinde cine insala. Cand ai inselat e vina ta si atat,, saracul partener dupa ce ca e inselat, care mi se pare cel mai spurcat lucru ce i se poate intampla unui om din iubire,, ii mai arunci si vina la inaintare.

Ai inselat? Esti de vina, sa dai vina pe partener/a mi se pare de neam prost.

E mult mai ok sa pui capat relatiei decat sa inseli!

| Freya1 a răspuns:

Cel care înșală.
Cel care înșală poate nu primeste atenție suficientă, nu se simte iubit etc dar daca e asa poate sa plece.Si eu am înșelat si nu sunt mândră de asta si chiar daca as fi avut scuze sa zic asa nu le-am folosit niciodata pentru justificare.

| Rhea44 a răspuns:

Amanta

| mihai69 a răspuns:

Dacă e un cuplu homosexual, cum stabilești cine e B, cine e F?!? (ca să vezi a cui e vina)... rolling on the floor
Vezi? același răspuns (a întrebarea mea de mai sus) e valabil și în cuplurile „tradiționale".
Vina e ceva foarte greu de stabilit fără a cunoaște profund acel cuplu. Nu poți să decizi „din topor": cine a călcat strâmb, ăla e de vină. Dar dacă partenerul l-a „împins"? mmm? sau dacă relația e deja „moartă", mai contează cine înșeală?
Etc.

| weloveit a răspuns:

Amândoi. Totul pornește de la ceva. Nu are cum ca unu sa plece la altcineva, daca totul intre ei este ok

| Plato a răspuns:

Cel care inșală, normal, indiferent de sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul

| GirlOnline81 a răspuns:

De vina este cel care nu si-a putut tine pantalonii pe el/ fusta lipita de coapse.

| RAY a răspuns:

Poligamia genetica a omului este de vina, asa a evoluat omul pret de milioane de ani, ce crezi ca monogamia impusa de catre religie a functionat? nu, drept rezultat se vad rezultatele, femeile au fost sclavite =repet din nou, sclavite pret de mii de ani de catre barbati, femeile erau tratate mai rau ca o gaina, porc, vaca intelegi ideea, pentru ca e real ce scriu aici, in ultimi 100 de ani femeile au prin ceva aripi nu in Romania unde multe se vand ca niste obiecte sexuale si singura lor calitate este sexul si atat,vorbesc de femei cu creier care au inteles ca nu sunt sclave sau obiecte sexuale, astfel multe din ele cand numai simt iubirea sau gasesc pe altceva iti parasesc partenerul, spune-le cum vrei, pana nu intelegi natura umana vei fi misogin, complexat, frustrat

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca nu mai simti ceva pentru partener, poti avea coloana vertrebala sa ii spui, e perfect normal sa te indragostesti de mai multe ori in viata,, dar macar ai curajul si pune capat relatiei, e mai sanatos asa si nu mai esti nevoit/a sa inseli, dar oamenii de fel sunt lasi.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asta pentru ca vrem sa urmam calea mai usoara nu cea grea, de asta eu mereu spun ca iubirea este un act de credinta, ca cand crezi in dumnezeu, acelasi lucru, nu poti dovedi stiintific ca te iubeste sau ca tu o iubesti e doar o forma de credinta atat, rar cand cineva iti dovedeste dar si atunci sunt momente cand te indoiesti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pe scurt, daca nu poti tine vie o relatie, nu te mai baga in ea, pierzi timp inutil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De vina este fraierul care accepta, si tine relatia singur.

| sofisis a răspuns:

Cel care inseala poarta vina.

| 10000573 a răspuns:

Depinde
Cateodata amândurora, cateodata a celui care Înșeală și cateodata chiar la niciunu
Depinde de situație și de fiecare ce simte