| onuticuta200312 a întrebat:

Cine e in clasa a 6-a, pareri despre testele initiale?

2 răspunsuri:
| Butterfly02 a răspuns:

Nu sunt grele. depinde si de profesorhee hee
de obicei nu se invata pentru ele, dar daca ai profesori noi ar trebui sa inveti ca sa dai o impresie buna(spun asta din propria experientahee hee )
cred ca la fizica nu o sa dai pentru ca e o materie noua thinking

| florina2001 a răspuns:

Hei happy Eu am dat test la romana, biologie, matematica si engleza. Bine ca ne a pus sa alegem dintre engleza si franceza. Mi se pare o idee cam naspa.Dar asa elevii isi mai repeta cat de cat notiunile de baza din materia invatata in anii trecuti.Dar e naspa pentru ca ne pun sa repetam. Invatam in cateva zile cat n am invatat intr un an.
Oricum mi se pare toate masurile astea atat de dure luate de minister anul acesta(in legatura cu scoala), sa se faca dictari la liceu, etc., pentru ca pana acum au stat cu mainile sa nu zic unde si nu au miscat un deget. Acum se mira ca au ajuns elevi in clasa 12-a care nu stiu sa scrie.trebuia de mult timp sa se puna pe treaba, da`, nah, suntem in Romania! happy