| Asdffk a întrebat:

Cine imi scrie si mie niste bancuri? Eu nu mai gasesc din astea noi sad.
happymersi, dau fundachatterbox

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

1) A murit Gheorghe şi merge-n Rai unde aşteptă să-i vină rândul. Stând el acolo, vede mai mult eceasuri, aşa că-l întrebă pe Sfântu Petru:
- Sfinte Petre, ce-s cu atâtea ceasuri aici?
- Păi fiecare om are un ceas şi de fiecare dată când omul minte, manoşul arată c-a trecut o secundă.
- Şi ceasul ăla care-i la ora 12 al cui e? (Gheorghe)
- E al unui bebeluş sărăcu-i nou-născut şi n-a minţit încă. (Sfântu Petru)
Stă Gheorghe un pic şi întreabă:
- Da' ceasul lui Emil Boc unde-i?
- Oo-i în camera lui Isus, îl ţine pe post de ventilator. (Sfântul Petru)
2) A mers Gheorghe-n Bucureşti cu bicicleta şi si-o pune lângă Casa Palatului şi se uită pe acolo.
Din curte, un paznic îi zice:
- Măi bade, i-aţi bicicleta de acolo că trebui să vină preşedintele, vice-preşedinntele şi consilierul.
La care Gheorghe:
- No las că nu-i bai, că i-am pus lăcat.
3) Într-o vară trebuia să stea un ţigan, un român şi un spaniol într-un coteţ cu un porc.
Primul care intră-i spaniolul. Intră el, stă o săptămână, stă două săptămâni, dae până la urmă nu mai rezistă şi iese afară şi zice:
- Vai, ce pute porcul!
Al doilea care intră-i românul. Intră el stă o lună, stă două luni, dar nu mai rezistă nici el şi iese afară şi zice:
- Vai, ce pute porcul!
Apoi intră şi ţiganul. Stă el 6 luni, stă un an, dar după un an iese porcul afară şi zice:
- Vai, ce pute ţiganul!
4) Două bătrâne merg într-un parc. O bătrână avea un nepot, iar o bătrână avea o nepoată.
Când ajung în parc, se aşează pe o bancă, iar fata strănută.
Baiatul:
- Sănătate!
Bătrâna care avea nepoata zice către bătrâna care avea nepotul:
- Ce nepoţel educat ai.
Fetiţa strănuă din nou, la care băiatul iarăşi:
- Sănătate!
Bătrâna din nou:
- Ce nepoţel educat ai!
Fata strănută a treia oară, la care băiatu-i zice:
- Ai răcit, curvă mică!
5) Un hoţ a intrat într-o casă, face 2 paşi şi aude o voce:
- Isus te priveşte.
Mai face 2 paşi şi aude din nou:
- Isus te priveşte.
Mai face încă 2 paşi, aprinde becul şi vede un papagal, apoi zice:
- Cine dracu-i aşa de prost să-i pună numele „Isus" unui papagal?!
Papagalul răspunde:
- Nu, eu-s Sfântu Petru. Buldog este Isus.
6. Bulă la şcoală.
Învăţătoarea:
- Bulă, la ce timp este „sunt frumoasă"?
- Trecut, doamna învăţătoare!

2 răspunsuri:
| Asdffk explică:

Da ralu,winking sigur ca mi-a placut! mersi mult!

| WhatMeanLove a răspuns:

Vrei bancuri noi? Eu stiu cele mai bune bancuri din lume. Uite-le:
1.Cel mai bun banc din lume :
La o partida de vanatoare,un barbat elegant din Stockholm impusca o rata. Pasarea cade insa in ograda unui fermier,care sustine ca vanatul ii apartine:
-E pasarea mea,sustine oraseanul.
Fermierul sugereaza sa fie transata disputa in stil vechi, cu un "sut neaos".
-Eu iti trag un sut cat pot de tare in boase, apoi tu faci la fel cu mine.cine urla mai putin ia pasarea.Barbatul e de acord. Fermierul ii trage un sut cat a putut de tare in partile sensibile.
-Bine.Acum e randul meu.
-Lasa, zice taranul. Poti sa pastrezi rata.

2.Cel mai bun banc din Romania:
Un sofer gonea cu 150km/ora.Vede girofarul unei masini de politie in oglinda si accelereaza. Dupa o vreme,vede ca nu poate scapa de el si incetineste.
Politistul ii spune:
-Am avut o zi grea, deci si o scuza buna si te las sa pleci.
-Acum trei saptamani, nevasta-mea a plecat cu un politist si nu s-a mai intors.Cand te-am vazut in oglinda am crezut ca vrei sa mi-o aduci inapoi.
3.Cel mai bun banc din Finlanda:
Hannu vrea ca totul sa fie perfect la aniversarea a 30 de ani de casatorie, pe care o pregateste la hotelul unde el si sotia lui si-au petrecut luna de miere.Asa ca se duce acolo cu o zi inainte, ca sa faca toate pregatirile necesare.Seara ii trimite un e-mail dar greseste adrese si il trimite unei vaduve.Baiatul vaduvei cand intra in casa o gaseste lesinata si in e-mail scria "Draga mea sotie, am ajuns aici si totul e gata pentru sosirea ta, maine. Sper ca vei gasi sosire aici la fel de placuta ca si mine.
P.S e foarte cald aici.

4.Cel mai bun banc din Rusia:
Din cauza recesiunii, pentru a economisi costurile la energie, lumina la la capatul tunelului va fi stinsa.Semnat Dumnezeu.
Sper ca ti-au placut!