| annie23 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Am o problema cu calcu'. M-am apucat sa-l curat inauntru de praf si am scos din greseala "mufa"(nu stiu exact cum se zice) din hard.Cand am deschis calculatorul o partitie imi era stearsa...este posibil asa ceva? pls help mee. ana

1 răspuns:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

In primul rand curatatul in interior al unitatii de baza, este o operatiune care necesita atentie. Nu se curata cu o laveta sau ceva similar, ci cu ajutorul unui jet puternic de aer, bineinteles intr-un spatiu disponibil pentru asa ceva. Ceea ce ai facut tu, a fost o actiune care a adus dereglari din punct de vedere hard. Nu ar trebui sa aiba nicio treaba cu soft-ul. Pentru asta oricum, consulta un specialist in domeniu.