| BCoMichael a întrebat:

Cine s-ar duce la cernobal?
Eu as sta o viata acolo totusi am grija cu privire la radiatii crying

11 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Eu unul nu m-as duce.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Da...ma duc la Cernobal sa sar coarda pe blocuri.Atata tot ca o sa am 5 maini si 10 ochi.

| BCoMichael explică (pentru KaterinkaBoy):

Nu e chiar asa, adica simptomele nu sunt asa de exagerate si daca stai acolo putin nu se intampla nimic! Doar daca stai mult incepi sa ai reactii ciudate :
1 Ti se face parul portocaliu
2 cade
3 te apuca dureri de burta si nu mai vezi
doar atatwinking poti sa traiesti acolo dar nu ai o viata lunga...multe animale traiesc la cernobal.

| KaterinkaBoy a răspuns (pentru BCoMichael):

Daca as vrea par portocaliu mi-as cumpara vopsea. Daca as vrea nu am par m-as tunde la 0, Daca as vrea dureri de burta nu as manca 3 zile... dar la Cenobal nu m-as duce nici daca ma platesti. Dupa 1 an sa tusesc bucati de ficat. Poti sa vezi decat un oras in ruine.Priveste culoarea Bucurestiului, folosesteti putin imaginatia si esti la Cernobal!

| aumih16 a răspuns:

Radiatiile sunt periculoase foarte periculoase ca iti schimba infatisarea

| Чернобыль a răspuns:

Si eu as merge la Cernobal, mai ales in Pripyat.
Si voi avea grija la radiatii.

| Dan1989P a răspuns:

Nu m-as duce la Cernobal pentru nimic in lume!

| BCoMichael explică (pentru Dan1989P):

De ce?

| Dan1989P a răspuns (pentru BCoMichael):

Mai si intrebi? Cernobal este un loc riscant si am copil mic si cred ca ultima mea dorinta ar fi sa ma imbolnavesc si sa-mi imbolnavesc copilul...

| BCoMichael explică (pentru Dan1989P):

Cernobal este un loc mirific, nu te imbolnavesti, te iradiezi! E o diferenta totusi rolling on the floor)si Oricum organismul nostru este imun la o cantitate mica de radiatii, eu as vrea mult sa merg la cernobal dar nu o s-o fac pentru ca nu vreau sa imi reduc 30 de ani de viata!

| Dan1989P a răspuns (pentru BCoMichael):

In fine nu conteaza dar cat de mica o fii cantitatea tot este periculoasa!