| gabriela a întrebat:

Cine-si aminteste prima poezie invatata, spusa la prima serbare de gradinita? Cu siguranta este vorba de 2-3 versuri, scrieti!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catalus cu parul cret, Fura rata din cotet, Si se jura ca nu fura, Si l-am prins cu rata-n gura.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu imi amintesc prima poezie dar imi amintesc uneori cum cantam :

http://www.youtube.com/watch?v=OEcMvkeW_68

sau

http://www.youtube.com/watch?v=-Ti2KabAS_E&feature=related

mariana
| mariana a răspuns:

Eu imi amintesc ca am recitat Pisicuta si anume:
Pisicuta, pis, pis, pis,
Te-am visat azi noapte-n vis,
Te spalai, te pieptanai,
Funda rosie-n par iti puneai,
In oglinda te uitai,
Ce frumoasa tu erai,
Pisicuta pis, pis, pis.

| fluturas a răspuns:

Aliciu
ale ace in spinale... si nu mai stiu laughing

| gabriela explică:

Daca ar fi posibil ar merita fiecare raspuns fundita! Va multumesc din suflet, sper ca pentru un moment ati devenit copii cu zambetul pe buze.

| Dan a răspuns:

Ursuletul martinel, canta..., nu mai stiu.Noroc!

| haiZI a răspuns:

Catalus cu par cu gel

| Vero1996 a răspuns:

Eu niciodata nu imi invatam rolurile la serbari, mi le soptea doamna educatoarerolling on the floor))