| sneaky11 a întrebat:

Cine stie ca traim "Sclavia Moderna" si ca totul e o pacaleala sa zica cevalaughing sa vad daca mai stie cineva asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa este.Numai cine nu munceste nu simte asta pe propria piele.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Eu stiu!

| sneaky11 explică (pentru KaterinkaBoy):

Bravo.Miliarde de oameni nu stiu asta si nici nu vor sa afle.

| TheStory a răspuns:

Omul e facut sa se supuna celor mai puternici ca el.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Sa stii ca si eu imi pun aceeasi problema de multa vreme. Nu stiu multe despre asta, insa am observat ca bunastarea si saracia tampesc omul in egala masura.
Bunastarea : cu robia la banci, patroni, stat. Iar administrarea banilor proprii este in sine tot o sclavie. Americanii de rand imi par printre cei mai buni sclavi de acest tip.

De saracie, ce sa mai zicem? Se pierde total demnitatea de om, si daca un shmecher de politician agita niste plase cu faina/macaroane/zahar in ritm de harlem shake, pai toti saracii joaca harlem shake cu speranta.