| GogosikaInfuriata a întrebat:

Cine stie cum pot intra in posesia unui permis de port-arma?

Răspuns Câştigător
| zanesiprintese a răspuns:

Trebuie sa dai niste teste psihologice. Te duci la un cabinet de psihologie, dar spre rusinea mea, nu stiu daca se poate la toate(sunt mai multe cabinete - pe psihologia muncii si transporturi, pe clinica...)

2 răspunsuri:
| asonel a răspuns:

Buna...
Aproximativ acum cam 5 ani cand mi am luat eu trebuia intii sa faci dovada ca iti este necesar acest lucru. eu l am facut cu o adeverita de la firma precum umblu cu sume mari de bani. apoi imi aduc aminte am scos cazier, taxa permis la CEC, fisa medicala precum ca sunt apt, am dat test phisologis (extrem de simplu) si mi a facut o evaluare (profil) sectoristul meu vorbind cu vecini daca sunt agresiv, nervos, scandal, etc.
Am depus toate actele api s a eliberat o foaie de la politie cu care am fost si am cumparat arma dorita. Odata intors la politie cu arma si factura automat mi s a eliberat permisul. (oricum o fi rea si proasta birocratia la noi in tara dar la astfel de lucruri e binevenita). Acum din 3 in 3 ani se face testul psihologic pentru viza trianuala.O zi frumoasa

| 236fje4 a răspuns:

Trebuie sa faci si niste cursuri inainte daca nu ma insel + sa dai psihologicu.