| arn64 a întrebat:

Cine stie cum pot sa scot continutul dintr-un ou fara sa sparg coaja?

Răspuns Câştigător
| amOre) a răspuns:

)eu mereu faceam asa cu acul, faceam o mica gaura in virful oului, opoi incet, incet maresti gaura incit sa poti sa sorbi continutul.
Kind era oul golut, golut si era in ajun de Craciun, desenam pe el cu acuarela, faceam fel de fel de ornamente si il puneam ca globulet pe bradut))
facea parte din o mica okupatie de oment))
Bafta, incearca.se primeste poatewinking

8 răspunsuri:
| Daiana90 a răspuns:

Cu seringa. Faci gaura cu acul ei intr-un capat si apoi extragiwinking

| tim a răspuns:

Asta da idee, doar ca nu stiu cine iti va putea da un raspuns. poate un vrajitor adevarat... daca gasesti. oricum, e o treaba destul de imposibila

| arn64 explică:

Cu ce as putea sa fac gaura in ou?

| arn64 explică:

Am rezolvat

| Minnie_8765 a răspuns:

Chestia cu seringa nu prea functioneaza.Am incercat si eu...acul de la seringa nu este destul de tare sa sparga coaja oului.
Iti zic cum am facut eu:gauresti coaja(cu un ceva destul de tare) si apoi scuturi oul pana nu mai are continut, dar e o treaba destul de dificila pentru ca galbenusul este uneori prea gros si nu are loc prin gaura. Sper sa te descurci.Multa bafta!:*

| miumiu a răspuns:

Incearca cu o seringa cu ac, cu grija introdu acul siringii inauntru si golestel-Bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci o gaura in fundul oaului, cu acul, apoi tragi cu seringa cntinutul...si da galbenusul e prea tare, pui putina apa, si il zbati...mult succes!kiss

| rsn13 a răspuns:

Cu burghiul de la setul de umplut imprimantawinking