| hankool a întrebat:

Cine stie facebook-ul sau emailul Iuliei Ionescu?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Oricum fata nu merge nici la scoala deocamdata, deci este greu de dat de ea. Si este o eleva obisnuita, devenita cunoscuta peste noapte prin fapta nesabuita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElenaSA):

N-a devenit cunoscută pentru că a decis să plece singură de acasă, ci pentru că părinţii au alertat şi au băgat bani grei în mass-media pentru a le face cunoscut cazul. Sunt mii de copii, chiar şi oameni dispăruţi la noi în ţară despre care nu s-a făcut şi nici nu se va face vreodată caz media, din cauză că familiile respectivilor n-au suficienţi bani pentru a implica şi mass-media în cazurile respective.

| ElenaSA a răspuns (pentru anonim_4396):

Mass-media este o putere in stat.Mediatizarea cazului are si dezavantaje, vad. Articolele peste articole, unele critice la adresa familiei. Daca au deschis usa presei este greu sa o inchida.