| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie statusuri noi de dragoste? Ca vreau si eu sad big grin

Răspuns Câştigător
| iuly9 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.'

~Ce Simt pentru EL Ce Simt cu adevarat nu va diSparea cu timpu Nici cu altcineva PaStrez Secretul pe care numai el il va putea vedea
~Avem clipe impreuna ce nu vrem Sa Se termine !
~Am petrecut cu tine miiii de clipe minunate ! Te IubeSc prin vOrbe,geSturi Si fapte !
~ Si daca nu ai fi tu? Cine aS fi eu?

Inima mea bate pentru tine,Inima ta bate pentru ea,Dar tot la mine o sa te intorci pentru ca ea iubeste pe altu’

Si Ingerii Sunt Gelosi Pe Mine Ca Eu Acum Dorm Si Te Visez Pe Tine :*

.Am sa-mi trimit gandurile spre cer, am sa ma-nalt spre tine incet deoarece stiu ce tu esti al meu inger ce ma protejeaza si la tine vreau cat mai repede sa ajung, deoarece stiu ca oriunde esti tu, este si paradisul meu!>:X

Daca ar fi sa ma tansform m-as transforma intr-o lacrima de-a ta,sa ma nasc din ochii tai ,sa sfarsesc pe buzele tale:X:X:X

.Cand plangi tu, plang si eu, Cand zambesti tu, zambesc si eu, asta pentru ca eu sunt sufletul tau!;X:X
Dragostea este intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incrdere, sa spere si sa indure orice urmeaza. Dragostea e ca vantul, nu o poti vedea dar o poti simti

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza

Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine!

♥ ` Câиd viиe ` vo®ßα ` De ` Iußi®e ♥` ßαby ` Spuиe`ℓe cå мå αi smug ` pe мiиe `:╳ •

"҉`Sαmpαиiα`=p~ så steα`→ pe mαså .╚» peиt®u` ƒeteℓe ` `¢α®e αu ¢ℓαså` smug

↑`Tε iubεs¢`♥ dαя nu`тi pαsă … Mi`ε doя dε тinε`♥ dαя nu тε inтεяεsεαză …`Tε doαяε`n p*lă`╧ dε¢i lαsă `☺`¬

→`♥`Àя †яεbùi să vεzi ` smug`αdεvăяα†εℓε vαℓσri`love struck. Nù †σα†ε pi* sεxy`s `=p~ ¢σмσri`♦`҉

G®ew` så åjungi ℓå eå , ƒi®esc ! smug Sun† muℓ†e ca eå ` då nu †oå†e s†®åℓucesc `♥`

`Re¢oмαиd ßåietiℓo®` :╳ så-si ţiиå`smug` t⮃eℓe îи ℓeså.`!`☼
A®αtå`i că ø iubeşti`♥, ßå` nu ƒii p®øst`talk to the hand ● Pune`ţi d®αq şi tu ø dαtă ╚»`iniмα `n ƒøℓøs`:╳

♥Telefonul il strang cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

♥ [ nu`s ][ wave` ]nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? !

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

starAm pornit la drum pur precum lumina Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

starAm invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai Iubeste-ma cand o merit cel mai putin Atunci am nevoie cel mai mult!

Eu Sunt Aeru` Sh Vantu`/Tu Ejt| Cerul Sh Pamantul/Eu Sunt Dragostea Curata/Tu Iubirea Adevarata!love struck

Stii ca as vrea sa te vad in fiecare zi
Ca ma gandesc la tine si nu imi doresc

Poarta`te Frumos cu Ea,Ca E Prea Mica Shi Nu stie Ce Vrea Spune`i Da Cand Spune Nu Zambeshte`i Cand Itzi Zambeshte Cand Gresheshte N`o Certa Ca E Prea MiCa Shi Nu stie Ce Vrea !

I dream of you , and it feels like I`m flying ... I think of you when I`m smiling I`m lost into your eyes ;x"

;x iti place cum te privesc ;x iti place cand iti zambesc ;x"

" as` vrea` sa` p0t` sa`ti spun` cat` d` mult` te` iubesc` ;x as` fi` vrut` ca` nici0data` sa` nu` te` ranesk`

Sa gresesc sa te fac sa suferi ar fi nefiresc
Si chiar de nu vreau sa te supar cumva
Mi-e teama ca as putea sa te pierd candva

:-)

Orice drum parcurs, e mai frumos in doi…"

Dac-ar fi sa am tot,ce ar putea avea cineva tot nu pot renunta,
Tot n-ar fi de-ajuns,tot ce am de spus
E ca fara tine pentru mine totul e nimic...

"love struck ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ love struck"

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! love struck

Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine
love struck

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era : x

There's always that one person, that will always have your heartlove struck. te iubesc !: x

Every day without you...is like the world without the sunlove struck

Îmi place să adorm lângă tine,
Şi să simt cum dormi lângă mine.
Îmi place să te sărut,
Şi să simt buzele tale aproape de ale mele.
Îmi place să mă trezesc lângă tine,
Şi să văd cum te trezeşti lângă mine.
Îmi place să te sărut,
Să te îmbrăţisez, să te iubesc

starMultumesc lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans,mi-e indiferent constient ca fiecare hop ...e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

starOrice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

starInvat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

starNu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut,chiar daca uneori,inima iti moare.

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa`ti duc dor !love struck

Acolo sus intr-un coltz de cer

E lumina si pot sa sper

Ca intr-o zi eu voi afla

Unde esti iubyrea mea

Acolo sus intr-un coltz de cer

Se afla sufletul meu stingher

Dar stiu ca va veni o zi

În care eu te voi gasi sad

invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin

"» Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita [?] «"

As vrea sa pot da timpul inapoi sa intorc clepsidra si sa te pot privi din nou in ochi sa pot sa-ti spun cat te iubesc!

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tusad

Chiar daca iti gresesc chiar daca sunt momente cand iti lipsesc sa nu uiti sunt langa tine si te iubesc love struck\

ubirea? Ce-i iubirea? se gândea el. Iubirea stă în calea morţii. Iubirea este viaţa. Tot, tot ce înţeleg, înţeleg numai pentru că iubesc. Tot ce există, există pentru că iubesc. Totul e legat numai de iubire. Iubirea este Dumnezeu şi, când mori, înseamnă că tu, o particică din iubire, te întorci la izvorul veşnic al tuturor lucruril

Am si acum in minte prima zii in care te-am vazut,in care m-ai vazut te-am placut si m-ai placut si banca pe care stateam intotdeauna doar eu si cu tine hm ce mai zile!;x

A trecut mult timp NOI doi ne-am schimbat . Toth ce`a f0sth frumosh NOI n`am uitat Deshi au fosth piedici NOI am rezistath Cu tine niciodata n`am tzinuth capul aplecath !

Sa imi aduc aminte de tine...
Simt ca inapoi te vreau...
Dar , stiu ca nu e bine !
mi-as dorii sa te sarut...
Si sa imi adormi in bratze.>big grin <
Nu o sa uit se s`a intamplat
nu voi iubii un alt baiat` !;x

A fost o data ...
S-a intamplat ca in povesti
Dar poate acum e timpu` sa te las sa pleci
Nu ma voi opune , chiar daca Inima imi frangi
Poate e mai bine,
Sau poate si tu ai sa plangi!

Ma priveai atent ...
Simteam ca ma topesc.
(mi-am zis )
Inca o privire...
Si innebunesc !
In ochii tai zi de zi ma oglindesc.
Cand treci pe langa mine.
Si as vrea sa te oprescc .

Stiu!Sunt doar ganduri adolescentine.
Dar cred ca am putea unii destine.
Si vreau sa te am acum in viata mea.
Crede-ma Nu vei regretalove struck

se.ntâmplă.n viaţă să mai greşeşti dar totul treCe Când eşti iubit şi Când iubeşti! love struck

Iubeşte.mă vara, când cerul e cel mai albastru

Şi odată cu timpul...Sper să rămânem la fel şi daCă trecem prin noroi, ne oprim să ne jucăm în el... :X"

Şterge.ţi laCrima.Nu vreau păreri de rău.Soare va fi pentru noi MEREU :X

Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele love struck

"You're my One love, my one heart, my one life for sure :Xx

2 inimi feriCite,de nedespartit love struck

da.mi mana ta,imbratiseaza.ma si lasa simturile sa ne conecteze la dorintele noastre,sedusi de efect love struck

Nu poţi trece prin viaţă singur. Nu are sens, nu este drept. Faţă de cine nu e drept? Faţă de tine însuţi

Cateodata o privire spune mai multe decat o mie de cuvinte. Iar cateodata ascunde o mie de secrete.

Stii cum e?! In viata nimic nu e perfect!K

Refuz sa cred ca visele raman doar... vise! straight face

♥Aminteste'tzi ca timpul nu asteapta p nimeni...ieri este istorie, maine este mister...azi este un dar d la Dumnezeu!♥"

De Ce ToTul S`a TeRmiNat ? De Ce A TreBuIt Sa CreStem ? ! ... Nu StIu ! PaRca Mai FrUmOs Era La StAdiUl De CopiI ...

Priviri goale, vorbe rostite in van, si necuvinte auzite de mine. Ele si gandurile mele

E al dracu' sentiment. Fii atent la piept ce strângi, Că dacă azi eşti fericit Mâine s-ar putea să plângi !
tu simti vreodata ca ai vrea sa ai aripi ? ca ai vrea sa zbori ?

Fericirea-i un lucru mărunt/ E o aripă care vibrează

Toti iti vor binele Nu ti-l lasa furat !

Am avut timp sa fiu egoista si superficiala sa fac din regrete o boala incurabila.

Am avut timp s descopar ca lumea in kre ma aflu nu e lumea in kre mi-as fi dorit s traiesc,
fara s fiu sigura ca exista vreuna cu kre as fi fost compatibila

Fiecare minte e o fabrica de vise crede frate in ele daca nu sunt compromise

~ Nu ma vei cunoaste niciodata cu adevarat ~

Adevarul doare cat ai fi de tare.

Sper ca ajung!laughing
Funda?puppy dog eyeslove struck

2 răspunsuri:
| MO231 a răspuns:

As vrea sa fiu o stea o stea cazatoare sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca te iubesc iubirea mea! iubirea inseamna jertfa si jertfa arata cit iubesti,caci dragostea e adevarata cind poti so dovedesti. Daca nu ai exista tu, Viata mea nu ar avea sens. Daca nu ai fi tu, nu as avea aer.Colea te iubesc.chiar daca tu nu ma crezi cherar daca e inposibil sa-ti spun asta.Eu te iubesc mai mult ca toti. esti senusul vietii mele.eu pe tine te iubesc.I love you