| zBub a întrebat:

Cine stie vreo metoda de a invata mai repede?

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Pai hai sa iti spun ce am facut eu. Aveam un fel de examen foarte important.Eu sunt la un liceu de contabilitate si la noi la liceu se face in fiecare an un fel de concurs.Concursul asta consta intr-un test scris pe care trebuie sa il dai din tot ce ai invatat. Aveam foarte mari emotii deoarece erau multi elevi cu care concuram si imi era frica ca nu cumva altcineva sa-mi ia locul.Ma-m chinuit cam vreo 4, 5 ore sa invat dar nimic, nu imi intra in cap nici cum. Dar apoi mi-a venti o idee.Ma-m inregistrat pe telefon citind tot ce am avut de invatat apoi am ascultat toata ziua la casti ce am inregistrat.Este ca o melodie, nu o sti, dar daca o asculti de mai multe ori incepi sa o sti pentru ca o auzi de prea multe ori.Si vreau sa iti spun ca am luat cel mai mare punctaj.Succes

1 răspuns:
| littledeea a răspuns:

Pai... fiecare in ritmul lui. big grin trebuie sa te gandesti ca faci asta din placere. te gandesti ca faci asta pentru tine, ca sa stii tu mai multe lucruri. succes big grin. fundita?