| Andreeactna a întrebat:

Cineva care stie va roooog. Cum ajung din metrou Piata Iancului in Piata Sudului, adica ce si unde trebuie sa fac schimbarea sau la ce ora...va rog, cineva care stie si circula des, am mare nevoieee, dau funda pentru cel mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la Piața Iancului până la Piața Victorie mergi 3 stații cu linia de metrou Dristor - Pantelimon(M1).Iar de la Piața Victorie până la Piața Sudului mergi încă 7 stații de metrou (la a 7-a cobori) pe linia Berceni - Pipera(M2).Dacă între schimburi nu cunoşti, mai întrebi lumea de acolo.Dar ai şi hartă care să te ghideze.

| Andreeactna explică (pentru anonim_4396):

Si cand urc, urc in cel care duce spre Gara de Nord sau in celalalt? Am mai mers odata mai demult, doar ca din Piata Victoriei m-am incurcat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeactna):

Nu.Când ajungi la Piața Victoriei nu mai ai treabă cu M1.Trebuie să te orientezi spre acel metroul cu linie albastră (ai hartă subteran) care pleacă în sensul Pieții Romane (vine în drumul tău).
De la Piața Victoriei ai de parcurs 7 stații în următoarea ordine:
- Piața Romană
- Universitate
- Piața Unirii
- Tinerwtului
- Eroii Revoluției
- Constantin Brâncoveanu
- Piața Sudului (destinația ta).

Hartă Metrorex:

https://www.google.ro/......ps?/search