| anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a zis ca cola n-are zahar, are indulcitori. Nu-i tot aia? Tot faci diabet nu?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Basme,in fapt sunt multe chimicale care fac mai mult rau, renunta la coca cola e otrava si sprite, treci pe apa plata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pepsi Max, Coca-Cola Zero si altele sunt cu indulcitori in loc de zahar.
Celelalte sortimente au zahar, chiar foarte mult. Nu te stresa cu diabetul, daca nu ai stres sau antecedente in familie, nu prea ai sanse sa il faci. In schimb, de la sucurile cu zahar te ingrasi repede si urat. E un viciu destul de chinuitor, ca e si greu sa le lasi.

| RainmakerX a răspuns:

In primul rand respectivul probabil ca vorbea de Cola Zero.
Coca Cola normal contine cantitati uriase de zahar.

Cola Zero NU contine zahar, fapt pentru care poate sa fie baut chiar si de persoane ce sufera de diabet.

Partea proasta este ca acei indulcitori iti fac mult mai rau decat zaharul normal asa ca nu castigi mare lucru daca incerci sa bei Cola Zero in loc de cel normal.

Daca vrei sa stii mai multe atunci cauta pe Youtube videoclipuri.
Uite ce efecte are asupra dintilor.
https://www.youtube.com/watch?v=LGnBNKxAhi8

| Namaparissia a răspuns:

Doamne,Cine a zis asta? Zaharul este tot aceeasi cu indulcitorullaughing)Este un indulcitor si cola are zahar la greu