| ANDRErock a întrebat:

Ciresarii este descriere sau naratiune?

Răspuns Câştigător
| betsy a răspuns:

"Ciresarii" este un roman. Sunt imbinate naratiunea, descrierea, dialogul si monologul.

Dar daca te referi la subiectul de azi de la Evaluare, la exercitiul cu modurile de expunere puteai alege dintre: naratiune, descriere si dialog.

| ANDRErock explică (pentru betsy):

Miai citit gandurilelaughing

| betsy a răspuns (pentru ANDRErock):

big grin

| Dorinna1998 a răspuns (pentru betsy):

Am scris descriere si dialog iar in barem e naratiune si dialog. straight face

| betsy a răspuns (pentru Dorinna1998):

In barem e doar exemplu. E corect si descriere. Adica paragraful ala de la inceput nu ar fi descriere? Stai linistita, ca ai scris binewinking

8 răspunsuri:
| ktyi a răspuns:

Este naratiune, pentru ca se povestesc intamplari happy funda? love struck

| daNNy20122000 a răspuns:

Este Descriere. Funda?

| betsy a răspuns (pentru daNNy20122000):

Este descriere pe naiba.

| alexandrumihai a răspuns:

Descriere