| Joker3134 a întrebat:

Copiii rasfatati nu traiesc cu trauma spre deosebire de cei care sunt batuti in familie? Si 2 cum e sa treci prin trauma asta adica ce simti?

4 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu am fost in situație, dar cred ca acești copii trăiesc cu sentimentul ca sunt o povara pentru părinți si ca nu au fost doriți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Placerea este trauma rasfatatului. Cel pedepsit trece prin trauma de inferiorizare, cand cel rasfatat trece prin placerea de superioritate.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Copii răsfățați nu prea au traume, ei sunt născuți și crescuți în puf pe când copii din familiile unde sunt părinți alcoolici/etc. au traume, și pe unii chiar îi urmează toată viața.

Deja depinde și în public, dacă la școala de exemplu, dacă copii răsfățați se lauda în fața ta că ei au mai multe și că tu n-ai nimic atunci este greu, dar dacă îți înțeleg situația și te ajută o să-ți fie cu mult mai ușor.

Răspuns utilizator avertizat