| anonim_4396 a întrebat:

Cre e pozitia voastra in legatura cu diferenta uriasa de clase sociale din lume? Mai pe scurt,ce credeti despre oamenii ce sunt instariti si nu dau nici un leu altora, fata de cei care nu stiu daca maine vor mai manca?

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Mulţi dintre cei care au bani au muncit pentru ei, au riscat pentru ei, şi să fim serioşi, nimănui nu-i place să dea chestii pe gratis, cu atât mai mult cu cât atunci când ai bani, vrei mai mulţi şi mai mulţi. Scurt pe doi laughing Asta e lumea, la fel cum unii sunt mai proşti şi alţii sunt mai deştepţi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atata timp cat ai muncit pentru banii tai, de ce sa-i imparti la toti? Cei care nu stiu ce vor manca maine, sa munceasca. Multora le e rusine sa munceasca, de asta se ajunge aici. Diferenta asta dintre clase sociale porneste de la faptul ca unii muncesc cat pot, iar altii sunt comozi, de la faptul ca unii fura, altii sunt cinstiti si asa mai departe. Diferenta este data tocmai de diferenta de caracter.