| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa colaboram la fel cu oamenii pe care ii cunoastem si pe cei nu-i cunoastem? cu saracii si cu bogatii? cu oamenii strazii si cu oamenii instariti? Cum e mai politicos ma intereseaza?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, cred ca initial ar trebui sa tratezi orice om pe care il intalnesti cu respect si fara prejudecati. Indiferent ca este bogat, om al strazii, retardat, inteligent, copil, batran, gras, slab sau cu trei capete.
Asta ii face intotdeauna pe oameni sa se simta bine, sa nu se considere judecati.
Dar evident, daca ei la randul lor nu te trateaza cu respect in mod repetat, atunci cred ca cel mai bine ar fi sa intorci moneda sau sa ii eviti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu contează cât de mult îi cunoști sau nu. tratezi oamenii așa cum te tratează și ei la rândul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trateaza oamenii ca si cum ar fi foarte prosti. In 99.9% din cazuri vei avea dreptate.