| Artemiss a întrebat:

Crede-ti in ghicitul in carti? Eu pana ieri nu am crezut... dar chiar a spus lucruri pe care nu avea de unde sa le stie...Credeti in magie, vrajitorie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred intre da si nu. Intr-un fel as crede pentru ca, inainte de a ma naste, o vrajitoare i-a spus mamei mele, felul in care voi arata eu, fara ca mama sa o intrebe ceva. Pur si simplu s-a bagat in seama ca a vazut-o insarcinata. Si asa a fost. Iar pe de alta parte nu as crede pentru ca multe zic si la nimereala ca sa iti ia banu`.

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred si nu am crezut niciodata in asa ceva, e pur si simplu excrocherie.

cami
| cami a răspuns:

Nuuu, eu cred in ghicitul cu "papagalul" laughing [glumesc].
Am extras la papagal : Ma marit cu unu' Dragos, mor la 71 de ani, si mostenesc o avere din partea unui unchi. straight face, chiar asa oh go on...
Cred ca alea sun doar niste escroace care-ti ia bani. Ma rog, poate ca-o mai exista si magie alba. Dar atata timp cat nu crezi, nici nu se atinge de tine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu cred. Niciodata nu am sa cred...
Sunt anumite chestii psihologice la mijloc pe care le folosesc tigancile, sa nu crezi ca-s proaste. Dar ai sa vezi prin a10a (sau poate ai vazut)... Intreaba o profesoara care a studiat asta ca te poate lamuri mai bine decat mine.

| Artemiss explică:

Softcristi am citit despre asta, sunt informata...insa nu mi-a dat o tiganca in carti...ci o batrana fiindca voiam sa ma amuz, numai ca nu am ras cand mi-a zis ce mi-a zis...si stiu ca folosesc diverse metode pentru a te face sa crezi, te trag de limba...insa am fost foarte atenta si nu i-am zis absolut nimic de mine...si tot a spus lucruri adevarate...chiar m-am speriat...si in plus dpdv religios este un pacat si nu trebuie sa crezi in asa ceva chiar daca biserica recunoaste magia ca a fi existenta, fortele binelui si raului...bla bla... vreau pareri...

| Betty18 a răspuns:

Nimeni nu are puterea de a vedea viitorul sau trecutul doar Dumnezeu stie
sunt de acord cu soft cristi

succes

| rozalia25 a răspuns:

Daca esti dispusa sa vorbim in particular te lamuresc rozalia2583@yahoo.com. Si da, sunt sigura ca exista.

| thealchemist a răspuns:

Da, si sa nu o crezi pe rozalia, care a raspuns inaintea mea. este doar o vrajitoare in cautare de publicitate. o inteleg, dar raspund numai din cauza asta, pentru. ca este o intrebare despre magie si rodica a raspuns ultima. nu vorbi cu ea in particular, si in general nu-i da nici o atentie. ghicitul in carti poti sa-l faci si tu, daca faci un mic efort, sa citesti un manual de tarot, si sa cumperi cartile.

| mioara a răspuns:

Da eu una cred, dar roata fiind rotunda ii loveste pe ci care fac rau aproapelui, am pe cineva care a ras de unu altu iar acum dupa 30 de ani casatorie s-au despartit, niciodata in viata sa nu razi de copilul altuia ca dumnezeu iti da o palma de o sughitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun doar generalitati care se potrivesc varstei si preocuparilor varstei respective.sunt fini psihologi care te judeca dupa cum te imbraci, dupa cum vorbesti si tu chiar crezi ca nu te cunoaste? asa am crezut si eu dar pe urma am aflat de unde stiau toate cele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun doar generalitati care se potrivesc varstei si preocuparilor varstei respective.sant fini psihologi care te judeca dupa cum te imbraci ,dupa cum vorbesti si tu chiar crezi ca nu te cunoaste?asa am crezut si eu dar pe urma am aflat de unde stiau toate cele.

| BAd-RoMaNcE a răspuns:

Da, eu oarecum cred...intotdeauna mam bazat p vorba: "fara fum nu iese foc"...

| 1985 a răspuns:

Nici nu vroiam sa aud de asa ceva, dar intr-o zi am insotit o prietena la o astfel de ghicitoare(nu tiganca)...printre altele mi-a ghicit si mie, am ramas cu gura cascata pentru ca imi spunea niste lucruri personale, legate de familie care nu le mai stia nimeni.de atunci, ...cred