| Andreea1095 a întrebat:

Voi credeți în chestia asta cu ghicitul în cărți? O ruda de a mea a fost și a zis ca i-a spus doar lucruri adevărate despre ea și alții din familia ei pe care nu ar fi avut cum sa le știe și i-a spus și lucruri din viitor

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pot fi reale aceste lucruri, pentru ca in spatele ghicitoriei se afla Satan și El poate sa faca acest lucru. Dar e foarte periculos sa intri in legatura directa cu demonii.

| WaterDrop a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre asta.O vrajitoare mi-a ghicit numarul de pe usa, ceea ce, meh, nu este prea usor, orice tehnica murdara ar fi folosit. Exista si persoane dotate cu adevarat, insa 1 la 1000000.Insa majoritatea se bazeaza pe diferite tehnici.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, PROBABIL sunt si lucruri adevarati dar in general, sunt omenii care isi bat joc de naivitatea altora.
E doar opinia mea, nu stiu prea multe despre subiect sa pot sa dau un raspuns corect.

| Staind a răspuns:

E interesant.
Am mers la cineva care se ocupa cu asa ceva si m-a nimerit cu unele lucruri mai specifice.
A fost straniu, pentru ca nu ne stiam si nu ii spusesem niciun detaliu despre nimic, asa, ca sa-i fac viata mai grea.
Nu stiu daca cred sau nu. Imi ia mult sa ma conving.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel de mult cat cred in zodii si in ghinionul pisicii negre.

| xByte a răspuns:

Am fost din pura curiozitate o singura data, si din ce pot spune, acea persoana ce se ocupa de "ghicitoare" nu zice nici un lucru adevarat despre tine, ci doar iti lasa impresia ca ar face asta.

| nhhv a răspuns:

Cred în astea. Se întâmplă niște chestii pe care nimeni nu și le poate explica, iar universul ăsta încearcă să ne transmită ceva într-o oarecare măsură.