| troleibuz a întrebat:

Credeti ca 2021 o sa fie un an mai bun?

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Sa speram dar putin probabil. Dupa cum vezi si tu este din ce in ce mai rau. Eu privesc in urma cu 10 ani si mi se pare ca acele vremuri erau ca o vacanta comparativ cu ce este acum. Anul asta cel putin a fost cel mai prost pentru oamenii de rand. In schimb pentru conducere posibil sa fi fost cel mai profitabil dintre toti anii de pana acum. Gandeste-te ca noi ca sa ne revenim, conducerea trebuie sa renunte la dorinta de a fura si a lua cu japca banii publici (si in special fondurile UE). Asta nu se va intampla niciodata.

| aumih16 a răspuns:

Nici vorba! pana nu scapam de coronavirus! nu cred ca vom putea avea liniste vreodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să sperăm că se vor reduce cazurile de infectare cu Covid şi că cei suferinzi se vor vindeca iar lumea nu va într-un colaps financiar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca va fi opusul, 2020 a fost doar un inceput economia s-a facut praf dar firmele de abia pe la sfarsitul anului dau faliment, deci la inceputul 2021 va fi un val de concedieri globale. Urmat de tulburari sociale :proteste etc
In statele vestice se incearca un fel de "ajutor social" pe care sa primeasca toata populatia tarii respective Dar in est e alta lume...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar de noi depinde, de fiecare în parte, în noi stă puterea de a ne face viața mai frumoasă.Și ca să începem un an mai bun trebuie întâi să ne dăm seama fiecare că greșim, ce anume greșim și să ne îndreptăm.

| EntertainYou a răspuns:

Nu

| StefanDrg a răspuns:

Nu. O sa fie din ce in ce mai rău. Din cauza virusului o sa vină o criza economica foarte mare. Si or sa mărească preturi si etc. Lumea o sa fie tot mai săraca