| OnePiece a întrebat:

Credeti ca astrologia poate avea un efect asupra vietii si destinului oamenilor, sau este la fel de reala precum povestea cu 5G-ul care iti da coronavirus?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Back fire=un om care crede in ceva anume chiar daca ii se va prezenta dovezi el va crede mai mult in ceea ce credea, in concluzie asemenea subiecte, dezbateri sunt inutile.

Eu personal nu ca nu cred știu ca nu pot avea, majoritatea spun eu/eu nu cred, nu ca eu știu/nu știu iar in rromania a spune nu știu =toți prosti rad de tine, noi ca mentalitate suntem cu vreo 10 secole in urma

De exemplu eram la mediagalaxy si probam ochelari moderni, am întrebat un angajat un mucea de copil retardat, daca se poate reda video asta a ras, ce putea face un handicapat ireductibil, eu i-am spus ca google a lansat de mult, la care el sa vezi ma cat de prost mai si spune sa ii aduc eu, nivelul de prostie, nebunie este uimitoare, incredibila

| SilentRain a răspuns:

Ce-ai fumat, da și mie

| OldSoul a răspuns:

Nu. Nu are un efect anume asupra vietii.

Da, poate ca iti ghiceste anumite caracteristici pe care le ai sau o sa le ai in viata, dar astsa nu inseamna ca astrologia ti le dicteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| IubescRomânia a răspuns:

Astrologia e o știință a dracului, niciun creștin n-ar trebui s-o folosească!

| Cynthia20 a răspuns:

Astrologia poate sa iti ia banutii pe un horoscop personalizat sau o astrograma.

| deb379229 a răspuns:

Eu cred ca astrologia nu este nimic altceva decât un set de caracteristici vagi, bazate pe obsesia fundamentală a oamenilor cu ei înșiși. Dacă ești Taur ești mai încăpățânat decât restul semnelor, dacă ești Rac ești mai emotiv etc. Eu de ex sunt Leu, care se zice ca ar fi un semn încrezut, îndrăzneț și care captivează atenția unei întregi camere. Meanwhile, sunt complet opusul laughing). Nu cred ca astrologia afectează pe nimeni altcineva decât pe cei care chiar cred în ea. E plin internetul de persoane care nu s-ar împrieteni/întâlni cu anumite persoane doar pentru ca acele persoane s au născut în anumite luni, ceea ce e o porcărie, în opinia mea.