| RAY a întrebat:

Credeti ca bancile sunt instituti masonice?

7 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Nu. Stiu si eu ca unii spun una si alta despre banci, de rau, poate as spune si eu daca as avea credite, dar "banca" e o afacere ca oricare alta, ca si client, poti sa castigi sau poti sa pierzi.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Priveste istoria bancile egal fmi au distrus state au murit oamenii de foame, saracie

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Pai te-au obligat sa iti pui banii la banca? Sau aia cu creditele ca raman pe strazi, te obliga banca sa iei ce nu iti permiti?

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Ai dreptate, eu raman la parerea mea bancile instituti satanice

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Eh, si eu daca imi deschid o banca, inseamna ca am vorbit cu masonii? E o afacere, o incep pentru profit, si daca ai observat, profitul se face pe spatele celor prosti si/sau disperati.
Mi-am amintit de fisc, despre care populatia, ma rog, majoritatea, are aceeasi parere. Statul e ca un magazin, are venituri si cheltuieli, veniturile fiind taxele si impozitele platite de cetateni; vad ca se agita lumea ca platitor de taxe inseamna sluga, o fi asa, dar esti liber sa te muti in padure. laughing Tot ce primesti gratuit de la stat e din banii pe care ii dai sub forma de taxe si impozite, cum ziceam mai sus.
App, daca n-ar exista datorii, n-ar munci nimeni, lumea n-ar mai functiona.

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Ce treaba au bancile cu masoneria si ce treaba are masoneria cu satanismul? laughing Daca nu stii ce este masoniria, ce este satanismul, e preferabil sa nu iti dai cu parera. Informeaza-te intai, vezi ce este si cu ce se ocupa fiecare in parte si pe urma posteaza un mesaj.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca ai idee despre organizatia asta, poti fi incredintat ca in tot ceea ce inseamna manevra financiara, sunt si ei implicati in oarecare masura.