| oany_1955 a întrebat:

Voi credeti ca peste tot ne inconjoara semnele masonice? dau fundita happyhappy spunetiva parerea plizz!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca peste tot suntem inconjurati cu iubirea lui Dumnezeu si cel mai trist lucru e ca nu avem ochii pentru acest lucru, ci cautam sa ne creem frici din lucruri ce nu au nici o putere asupra noastra, decat daca o dam noi.

1 răspuns:
| Lovepoison a răspuns:

Da, sunt multe semne masonice, cum ar fi siglele de la anumite firme, simboluri, cum ar fi semnul pacii, echerul, compasul. Dar daca o luam asa, sunt o groaza de simboluri pe lumea asta si nu putem sa stim ce inseamna fiecare. Nu putem spune ca simbolurile rele ne inconjoara, nu e adevarat, cele mai bune simboluri sunt Crucea, porumbelul, biserica, astea legate de Dumnezeu. Cauta pe net simboluri masonice si ai sa vezi ca sunt o multime. Daca nu stii exact de inseamna un simbol, mai bine intreaba pe cineva ce inseamna sau nu il folosi.