| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca aparentele nu ar exista si am putea fi noi insine cat se poate de naturali, din toate punctele de vedere, am trai intr-o lume mai buna?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Nu neaparat. Uneori e nevoie si de aparente.Gandeste-te ca dac toata lumea s-ar cunoaste unul cu celalalt si celuilalt nu i-ar placea nu stiu ce la tine iar celuilalt altceva si tot asa nu ar mai avea nimeni prieteni

3 răspunsuri:
| TheToxicNightmare a răspuns:

Nu chiar.Cine crezi ca te ajuta sa comunici cu o alta persoana mai indepartata? Aparatul pe nume telefon.Cine crezi ca te ajuta la prepararea sucurilor? Aparatul pe nume robot.Cine crezi ca te ajuta sa asculti muzica? Aparatul pe nume mp3.Cine crezi ca de ajuta sa te deplasezi intr-o localitate mai indepartata? Aparatele pe nume masina; avion; moitocicleta s.a.Vezi? Toate acestea te ajuta pentru a avea o viata mai posibila ca daca nu ar exista ce ne-am face? Ele sun maini de ajutor pentru orice ocazie si cate se vor inventa...Deci nu o sa avem o viata mai buna.Imi pare rau.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Aaaaaaaaa...la asta atunci nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma refeream in general la caracterul fiecaruia din noi...hee hee