| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca sunt sa zicem o fata frumoasa si am si masuri perfecte pentru manechin, insa nu imi doresc sa devin unul, ci vreau sa fac o facultate si sa ajung altceva in viata, dau cu piciorul intr-o sansa mare? sad.

4 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Poti sa le faci pe amandoua si ai satisfactia si materiala, poti vedea lumea si nu vei regreta, dupa ce termini cu fotomodelul poti sa practici ce ai invatat la facultate

| anamaria91 a răspuns:

Simplu. Daca tu nu vrei, nu te gandi ca dai cu piciorul la ceva. Esti frumoasa, foloseste asta ca un avantaj in viata. Nu trebuie sa stai pe podium sa fi remarcata. Ai mai multe de castigat Dintr-o cariera care sa iti faca placere sa o urmezi. Modelingul tine atata timp cat arati bine, apoi adio. Si ce ai realizat. E adevarat, vezi lumea. Dara aia poti face si prin altceva.
Plus de asta, e foarte greu sa te stabilesti intr-o relatie tu fiind plecata tot timpul.
Alegerea e a ta oricum, dar gandeste-te bine. Pune in balanta castigurile din modeling (nu ma refer doar material) si scastigurile din cariera pe care vrei sa o urmezi. Vezi in ce parte se inclina balanta.

| Hhkc a răspuns:

Nuuu.
in niciun caz.
sunt o gramada de fete ce doresc sa ajunga modele.
tu de ce sa nu fi unica?
si iti spun ca este foaaarte greu sa fi model.
trebuie sa faci multe compromisuri.
ideea ta de a ajunge cineva in viata este mult mai buna.

si eu am masuri perfecte pentru manechin dar prefer de mii de ori sa fac o facultate si sa ajung cineva in viata.

ne asemanam un pic din cate vad. avem aceleasi planurihee hee

sa nu te gandesti ca dai cu piciorul intr-o sansa mare pentru ca nu este asa... ce ai tu de gand este mult mai binebig grin

| Andrutza_5365 a răspuns:

Pai. vrei sa ajungi altceva in viata? Mai exact ce? Cantareata? Fotomodel? Actrita? Actrita e mult mai usor faci facultatea de actorie iar in paralele poti face altceva.