| Thecurious a întrebat:

Credeti ca disputele dintre creationisti si evolutionisti se vor sfarsi vreodata?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Biserica catolica a acceptat evolutia, Biserica ortodoxa este neutra, fanatici sectancti vor evul mediu, ce poti sa ceri acestor persoane pe bune http://www.youtube.com/watch?v=XJmYQD1tUZA

| Celcestietot a răspuns:

Da. Ori atunci când vor recunoaște că Dumnezeu există, ori când va veni
Apocalipsa. Alte posibilități nu văd...

| SG1995 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ha, și dacă versiunea creștină nu e corectă tati, trist, trist, să fii dobitoc cu certitudini.

| Celcestietot a răspuns (pentru SG1995):

Contează că am descoperit potențialul corpului meu, cât despre voi...
Judecați voi omul fără să îl cunoașteți și de fiecare data va înșelați laughing.

| Celcestietot a răspuns:

Minreste, numai teorii ale conspirației îți trec prin cap. Nu puteau găsi nimic mai bun?

| SilentRain a răspuns:

Nup

| minrest a răspuns:

Cine sunt creationistii? Crestini adepti ai interpretarii literaliste a Bibliei, fundamentalisti cu centrul in sudul Statelor Unite, dar cu adepti si in alte parti, unde au trimis misionari, de exemplu, pocaitii de la noi. Disputa va lua sfarsit cand nimeni nu va mai fi atat de needucat sau prost incat sa creada ca lumea e veche de cateva mii de ani. Sau poate va fi invers, si vor reusi sa arunce intreaga lume intr-un nou Ev Mediu.

| Plato a răspuns:

Cand ne ia Dzeu la El.winking

| oglindasultanului a răspuns:

Cand isi vor da seama ca ar merge uniti.

| Thecurious explică:

Din raspunsurile primite rezulta ca niciodata.

| RAY a răspuns (pentru Thecurious):

Asta pentru ca teisti vad lumea prin credinta iar atei prin cunoastere, asta e uriasa diferenta