| Ogct a întrebat:

Evolutionisti sau creationisti? Argumentati liber!

Răspuns Câştigător
| muffy1 a răspuns:

Tu iti dai seama ca astia cred ca dinozaurii inca traiesc, sau au trait impreuna cu oamenii? cum zice marele lewis black, astia se uita la familia flinstone ca la un documentar, si cred ca erau prietenosi si erau folositi drept animale de companie. e naucitor, se pot scrie carti intregi de studiu de caz la psihiatrie despre ei, ce argumente poti aduce, sincer, cand la ei desenele animate sunt emisiuni educative.

7 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Clar creationist. sunt sute de argumente. nimic din ce prezinta stiinta nu e adevarat.totul e un fals grosolan sustinut de masonerie pentru a sterge credinta in Dumnezeu.

http://www.lovendal.net/......ne-de-ani/
http://www.lovendal.net/......monii-sai/
http://www.lovendal.net/......uperioara/

| Inferno a răspuns (pentru Allrc24):

Aia pe lovendal bat campii, rar gasesti ceva adevarat.

| muffy1 a răspuns (pentru Inferno):

Tu iti dai seama ca astia cred ca dinozaurii inca traiesc, sau au trait impreuna cu oamenii? cum zice marele lewis black, astia se uita la familia flinstone ca la un documentar, si cred ca erau prietenosi si erau folositi drept animale de companie. e naucitor, se pot scrie carti intregi de studiu de caz la psihiatrie despre ei, ce argumente poti aduce, sincer, cand la ei desenele animate sunt emisiuni educative.

| ateu123 a răspuns:

Evolutionisti = dovezi reale pe baza de adn si fosile in timp ce creationisti nu ofera nici una decat versete din biblia lor antica

| Gabica a răspuns:

Creationist.De ce? Asta pentru ca stiinta nu a dovedit 100% nimic,doar a sustinut o idee.Cei care sustin ideea asta o fac doar pentru ca au vazut ca maimutele sunt cele maia semanatoare cu oamenii,dar nu inteleg cum am putea evolua asa,pur si simplu ca s-a gasit parul sa cada si am inceput sa gandim si chestii...Mi se parr ciudate toate aceste teorii, dar pana la urma, fiecare crede ce vrea!

| Inferno a răspuns (pentru Gabica):

Tu critici evolutionismul, dar nu aduci dovezi pentru sustinerea creationsimului.
Spui ca oamenii de stiinta nu au dovedit nimic 100%, dar biblia a dovedit?

| Gabica a răspuns (pentru Inferno):

Nu,nu aduc nico dovada pentru ca ai dreptate, nu pot dovedi nimic, dar spun ce cred eu si spun ca mi se pare mai credibila teoria creationismului decat a evloutionismului.Asta in primul rand,iar in al doilea rand, prefersa cred si sa descopar ca nu e asa, decat sa nu cred si sa descopar ca Dumnezeu exista si sa ajung in Iad.

| ateu123 a răspuns (pentru Gabica):

Fosilele ce sunt