| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e o insulta adresata fetelor sa spui sau sa crezi " fetele trebuie sa stie sa gateasca"? Daca da, de ce?

33 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ete o p*&a. Sa gateasca nu, sa su&a p*&a nu ca e sub demnitatea ei, sa dea tzitza la copchil nu, ca se deformeaza, sa munceasca nu, ca o tine statul sau prostul de barbata-su si tot asa cu neo-feminismul asta de tot rahatul. O femeie trebuie' sa gateasca la fel cum si un barbat trebuie' sa stie si mai ales SA VREA sa spele vasele/sa faca curat/sa gateasca in cazuri de urgenta SI NU NUMAI.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai sa stii ca ma uitam pe youtube la prostii de alea cu faminism si altele si acolo am vazut ca " e o insulta sa spui ca femeia trebuie sa stie sa gateasca". haios ca nu o mai vad ca o insulta sa aiba pretentia ca el sa plateasca dar na ipocrizia

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai uita la prostii pe YT! Sint o gramada de chestii misto acolo...winking

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

M-am plictisit de documentare, acum o dau si pe prostii laughing. altfel e cand iti este dor sa vezi ceva calumea

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

In raspunsul asta e si secretul unei casnicii fericite. Treaba cu trasul la jug in doi.

| RAY a răspuns:

Si barbatii nu trebuie sa gateasca? ei ce trebuie sa faca sa bea bere si sa se uite la fotbal nu?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cum am zis mai sus nu era vorba de asta

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca si femeia cat si barbatul ar trebui sa stie sa gateasca. Daca esti barbat si te astepti ca numai femeia sa stie sa gateasca iar tu sa nu fii capabil sa faci un ou, da este o insulta. La fel cum si femeia ar sustine ca barbatul este bun in casa numai sa deschida borcane.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Bine spus laughing. haios ca pe planul asta seman cu bunicul, imi place sa gatesc fata de prietena mea care o face asa de amorul artei, la fel ca bunica rolling on the floor. si ea gatea dar fata de bunicul nu e ca ii placea asta dar o facea ca na, stii cum sunt vechille familii

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine in familie majoritatea femeilor gatesc. Eu, insa urasc sa gatesc. As face orice altceva in casa, numai sa nu gatesc. Asa ca de regula prietenul meu gateste si eu fac altceva, de exemplu deschid borcane. Glumesc. laughing Dar cat el gateste, fac curat sau el gateste si eu spal vasele etc. De regula, negociem. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

"negociem" laughing. tare asta

| FABULOSUL6000 a răspuns:

O iei pe urmele lui ray! Nu e deloc o insulta, dar vreau parerea unei femei peste 20 ani ca varsta. Eu stiu sa gatesc pentru ca imi si place sa mananc laughing) dar e foarte misto sa imi gateasca ea ceva, chiar daca nu ii iese, dar e misto gestul in sine, straduinta. Nu mai suntem in sec 19 sa gatesca femeia si sa aiba grija de copii, dar trebuie sa stie si ea fiindca e normal sa preparam mancarea, doar asa am evoluat, ce mortii ei de treaba.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Toti au evoluat da, numai tu si suck ati ramas la dracu in urma rolling on the floor

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa sugi laughing) eu am evoluat, numa suck inca invata sa dea din vasle ca el nu a descoperit masina si inca pescuieste cu sulita din barca laughing

| Suck a răspuns:

Nu e o insulta nici pentru o femeie nici pentru un barbat. E o insulta pentru oameni lenesi.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Ai si tu o data dreptate ma laughing

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu mai mereu imi dai dreptate bătrânelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca pot sa-i beau sangele nu am nimic impotriva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e o insulta, in aceeasi masura, nu e nici un adevar absolut. Si daca nu stie sa gateasca, ce? Ar fi culmea sa iti gasesti jumatatea, sa fie o partenera cum iti doresti, sa fie implicata trup si suflet in relatie iar tu sa-i dai flit pentru ca nu stie fata sa gateasca... Imi cumpar eu o carte de bucate, pana la urma, si ma pun cu burta pe ea, in pofida nesimtirii care ma caracterizeaza.

| CristinaSNC a răspuns:

Nu, nu e. Orice fata care in viitor isi doreste o familie va invata usor si sa gateasca.

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Da, dar e bine sa stie din timp nu sa faca experimente cu mancarea pe viitoare ei familie, nu crezi? laughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus in "viitor" deci are timp sa faca "experimente". Oricum ar fi ceva romantic sa gateasca cu sotulbatting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Ideea in sine e buna dar depinde de oameni. am incercat sa gatesc o data cu prietena mea daar dupa ce mi-a dat o oala incinsa sa o iau in mana si eu aproape am varsato pe picioarele noastre laughing i-am zis frumos sa stea pe scaun si sa ma admire ca nu facem treaba buna impreuna. plus alte cateva "accidente"

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi aduci aminte de accidentele mele din bucatarie laughing. Eram mai micuta, acum maxim 3 ani eram la tara la mamaia si voiam sa fac ceva de mancare si ce am pus in tigaie luase foc :O i-am dat foc si la perdeaua aia noua laughing. Dar acum gatesc destul de binebatting eyelashes love struck, ma laud putin laughing

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Asa se invata laughing. prima oara cand am facut clatite pe la 14 ani ( eram destul de micut ) am lipit-o de tavan rolling on the floor

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ii era pofta tavanului laughing

| Cσcσ a răspuns:

Nu mi se pare ceva jignitor, dar e putin nedrept. Baietii ce au? Adica ei de ce n-ar sti sa gateasca? Daca ar locui singuri, si nu ar avea sora sau pe mama care sa le faca totul, ce ar face? A, am uitat, acum e la moda sa dai o fuga la fast food, mda.

| anonim_4396 explică (pentru Cσcσ):

Aici nu era vorba despre baieti ci despre fete. si da ai dreptate, e cam penibil sa stai singur fie baiat sau fata, si sa nu stii sa gatesti

| Cσcσ a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am inteles. Numai ca, atunci cand vine vorba de gatit, multi spun ca asta este ceva specific fetelor/femeilor. Ma enerveaza oamenii care traiesc inca dupa principiile medievale, cand barbatii erau capul familiei, iar femeile trebuiau sa stea acasa sa se ocupe de tot, inclusiv de mancare.
Dar, lasand asta la oparte, nu vad nimic jignitor in faptul ca femeile ar trebui sa stie sa gateasca. Asa cum a mai spus cineva mai sus, doar oamenii lenesi si plini de ei vad asta ca pe o insulta.

| anonim_4396 explică (pentru Cσcσ):

Chestiile din trecut raman mereu. cum barbatii "trebuie" sa fie cei cu bani casa etc asa se mai tin si lucrurile despre femei. nu e ca o sa dispara vreodata astea. asta e

| Happyjump a răspuns:

Nu e neaparat o insulta. Depinde cine si cum o zice si mai ales in ce context, dar uneori se adauga pe langa fraza asta si ca motivul este bineînțeles faptul ca e fata, iar baietii nu ar trebui sa stie neaparat.

| KoJoXMgoD a răspuns:

Nu,nu e.