| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Credeti ca este ok ca barbatul sa spuna ca este femeie sau ca femeia sa spuna ca este barbat pe baza unei perceptii interne?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Te referi la persoanele trans presupun, acolo bati apropoul.
Lucrurile sunt simple, din punct de vedere medical transii au probleme psihice, adica sunt oameni bolnavi psihic, un om sanatos n-ar putea sa faca/gandeasca asa.

1 răspuns:
| 120bulevard a răspuns:

Nu d.p.v.d. biologic si stiu deja ca acest comentariu o sa starneasca controverse, aia se numeste deluzionalitate si autosugestie, nu poti sa fii elefant daca te simti ca un elefant si punct.