| Andreei96 a întrebat:

Buna.Ce credeti despre diferenta de 13 ani intre barbat si femeie,barbatul fiind mai mare, femeia 33 de ani barbatul 46, ce dificultati pot sa apara mai tarziu?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca se iubesc si vor sa fie impreuna, de ce nu?
Sunt suficient de maturi amandoi, ca sa stie la ce se inhama si ce-si doreste fiecare de la celalalt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La vârstele alea sunt suficient de maturi oamenii încât să hotărască singuri dacă e o problema pentru ei diferența de vârstă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu este relevantă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce sa credem? E vorba de doi adulti, deci se descurca ei. Vorbesti despre niste persoane cunoscute?

| Andreei96 explică (pentru dullcat):

Da,este vorba de o femeie de la locul de lucru,ne-am cunoscut in februarie,si ea lucra aici de multi ani dar nu ne-am vazut pana acum doar din februarie,eu lucrez ca operator CNC si in februarie programatorul a decis ca pleaca, si atunci Ea a fost mutata de la locul ei sa ia locul programatorului, sa invete, si atunci de la primele zile a inceput sa flirteze cu mine, cu glume despre sex, si etc.Ea are 33 de ani si are un sot,e al diolea sot,si are un copil cu primul,si are un copil si cu sotul de acum,dar cum am tot filtrat in fiecare zi,a inceput sa zica ca ii place foarte mult de mineera o atractie foarte mare intre noi,si am ajuns la momentul ala ca ii trimiteam poze nude,si la un moment dat mi-a zis ca pana la urma ma violeaza ea pe mine si nu mai asteapta sa vada daca am tupeu sa fur un sarut sau nu,am ajuns si sa ne sarutam,si eu cum o doream foarte mult o sarutam foarte pasional, si mi-a zis ca eu nu imi dau seama ce pasional sunt si ca simte si in saruturule mele si ca putini barbati sunt asa, i-am zis ca da o sarut pasional pentru ca o doresc, si mi-a zis ca acasa nu simte asa pasiune si dorinta din partea sotului, si simte ca deja face totul din obligatie, si ca nu este cea mai fericita cu el dar nu poate divorta deocamdata pentru copii, si ca trage de ea pentru copii. am ajuns sa facem dragoste de 3 ori pana acum o data in masina dimineata inainte de lucru am pornit mai repede si ne-am dus intr-un loc unde nu umbla nimeni, si de doua ori la lucru cand am stat doar noi peste program, in pat nu am reusit sa ajungem ca ea nu are cum sa plece doar asa de acasa, si mi-a zis de multe ori ca viseaza la momentul ala sa fim undeva in pat sa putem fi asa cum trebuie, si mi-a zis ca totul este altfel cu mine totul este diferit, si ca cu sotul face dragoste de maxim 3 ori pe luna, ca are libidoul redus, si ca partidele tin cam 5 minute maxim, ma rog poate e normal la varsta de 46 de ani, si ea avand 33 vrea mai multa satisfacere, nu-i ajunge cat primeste acasa.In fine dar acum sunt mai complicate lucrurile a fost concediul, inainte de concediu mi-a zis ca vrea o pauza ca avea probleme acasa cu mama ei care a venit acasa dupa 20 de ani din Italia, era vaduva si si-a gasit un barbat acum si nu o prea intereseaza de nepotii ei, dupa concediu ea a intrat in concediu fara plata 3 saptamani,avea alte probleme,dupa ce a venit incapoi la lucru,prima zi cand mergeam acasa,mi-a zis ca poate eu nu cred dar i-a fost dor de mine,urmatoare zi la lucru ii trimiteam poze,mi-a zis ca ii este dor de mine dar nu mai are putere,ii este frica,am intrebat-o atunci ca asta inseamna ca nu mai apucam sa facem dragoste? mi-a zis ca acum noi avem o pauza desi ma doreste foarte tare,i-am zis ca atunci de ce nu mi-a spus sa nu mai trimit poze,mi-a raspuns ca ce are,nu-i nimic,pot sa trimit,ce are, macar sa trimit daca fizic acum nu putem, si ca oricum faptul ca ma vede pe ea o excita.dar acum a fost mutata inapoi la locul de lucru unde a lucrat inainte, fostul programator a venit inapoi, si pe ea au mutat-o inapoi, si vrea sa plece de aici din cauza asta.Si cum are foarte multe probleme pe cap nu mai este nimic cum era inainte, nu trecea o zi fara sa nu ma cheme sa ne sarutam cand era singura la birou.si acum nu stiu daca mi-a zis adevarul cand mi-a zis ca trage de ea pentru copii, si ca acasa deja a intervenit monotonia, in fine dar daca e adevarat peste 10 ani barbatul ei o sa aiba 56 de ani ea doar 43, la 43 de ani o sa vrea inca sa fie satisfacuta in pat, si ala la 56 de ani nu cred ca o va satisface cum trebuie daca deja acum mi-a zis ca sunt probleme, si oricum va cauta altundeva ce ii lipseste de acasa.

| dullcat a răspuns (pentru Andreei96):

Ok.Invata sa folosesti punctul, a fost greoi de citit totul.

Apoi, lucrurile se schimba si se aseaza diferit pe masura ce trece timpul. Oricum nu este de bun simt sa te incurci cu o persoana casatorita. Faptul ca acum a revenit la pozitia ei si nu va mai vedeti e semn ca s-a terminat distractia. Cauta-ti pe cineva single data viitoare.

| randy93333 a răspuns (pentru Andreei96):

Tu ce varsta ai?

| Andreei96 explică (pentru randy93333):

| randy93333 a răspuns (pentru Andreei96):

Eu zic sa o lași balta. Deja are 2 copiii, tu probabil nu ai și nu cred ca îți convine sa crești copiii altuia. Dacă e va puteți întâlni doar pentru sex, dar pentru ceva serios sincer nu merita.

| Freya1 a răspuns:

Acuma la 30 și 40 nu prea mai apar mari diferențe.Mai nasol e când e vorba de 15/30/40 de ani sau 18/40 etc.

| Sistemulxxl a răspuns:

In 10 ani ea va avea 46 de ani iar el 56 de ani. Ce va mai putea el la anii aia?

| Andreei96 explică (pentru Sistemulxxl):

In 10 ani ea va avea 43 iar el 56.pai daca acum nu o satisface cum trebuie la 56 ani nici asa, o sa caute iar amant, si sigur iar unul mai tanar, pentru ca in 5 minute nu poti sa satisfaci o femeie, de aia m-a vrut ca amant, chiar mi-a zis ca foarte multi ani au trecut de cand nu a facut dragoste in halul asta, cum a facut cu mine.

| Andreei96 explică (pentru Sistemulxxl):

Si are si burta destul de mare

| Andreei96 explică (pentru Sistemulxxl):

Mi-a zis si ca cateodata crede ca ceva nu e in regula ca nu imi place ceva la ea de nu ma mai termin, ca ea nu este invatata asa, sa aiba partide de dragoste asa lungi desi au fost doar vreo 15 minute maxim, deci ea a avut parte pana acum doar de barbati care nu stiai cum sa satisfaca o femeie.

| andromeda22 a răspuns:

Trebuie traita clipa, mai tarziu poate da o masina pe trecerea de pietoni peste tipa.