| LanguageMaster a întrebat:

Credeți că este posibil ca AUR să câștige alegerile de anul viitor?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alianta psd, pnl, udmr va dainui 100 de ani
bonus -CUM TRATĂM ADHD-UL LA ADULȚI https://www.youtube.com/watch?v=Ckd9mggVPPw&ab_channel=Speran%C8%9BaTV

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc la posibilitatea acestui scenariu.

Traiesc insa cu speranta, daca printr un dezastru sociologic si politic lucrul asta s-ar intampla la alegerile parlamentare, nu va reusi vreodata, cum nu a reusit niciun partid pana cum sa ia majoritatea singuri iar partidele de opozitiei vor avea minimul de responsabilitate sa se coalizeze in formarea unui guvern si a unei majoritati parlamentare ca sa nu dam foc la tara.

| LanguageMaster explică (pentru suntserios):

Crezi că celelalte partide sunt mai bune?

| suntserios a răspuns (pentru LanguageMaster):

Aici nu se discuta daca celelalte parte sunt bune sau nu. Aici mare problema este cât mult rău poate face Aur. Rău ireversibil atenție mare.

| LanguageMaster explică (pentru suntserios):

La ce rău te referi?

| suntserios a răspuns (pentru LanguageMaster):

Ieșirea din UE
Ieșirea din Nato
Relații strânse cu Rusia
Dezastru economic
Alungarea investitorilor
Șomaj cât casa
Taxarea excesiva a companiilor private
Naționalizări
Suprimare unor drepturi ale omului
Cenzura
Suprimarea dreptului de exprimare a minorităților de orice fel.
"Bisericizarea" statului
Interzicerea avortului și homosexualității
Suprimarea elitelor culturale așa puține cate or mai fi ele.
Promovarea violenței

| pufulescu0o a răspuns (pentru suntserios):

Asta e cea mai mare problema a ta, sa nu cumva sa se ia cineva de homosexuali sau / si sa promoveze biserica! Si a doua ar fi sa nu iti taxeze excesiv firma de apartament cu care faci bani din exploatarea la sange a angajatilor si evazionism!

| suntserios a răspuns (pentru pufulescu0o):

Exact.
Intr un stat modern trebuie respectate drepturile cetateanului să poată face sex cu cine vrea atât timp cât există consimțământ și sunt majori. Iar biserica nu are ce căuta în administrarea unui stat.

PS. Nu am firma dar așa că informarea ta mediul privat duce greul și tine economia in tara. Fara ei... Dar na, cred că îți e greu să înțelegi economia. Pare că nici lista data de mine nu prea ai înteleso toată.

| relian a răspuns:

Daca se numesc AUR normal asa ar fi sa fie pe prima pozitie laughing Ce sa cistige aia, in RO in afara de partidele alea ceau fost mari, nimeni nu mai are experienta in a conduce ceva.Aia au fost niste dinozauri care mai facuse jonburi de astea, chiar prost sau mai bine, aia sor dus, acu care conduce o face la plesneala happy0 habar nu au cum se conduce o tara, asa de la distanta, din afara toti is buni laughing tiu minte ca era odata unu la un post de tv era cunoscut, omu facea emisiuni de astea politice, am uitat cum ill cheama, lau pus aia la un mom dat ceva ministru sau prim ministru, a facut rahatu praf laughing

Era bun doar la dat din gura, cand e sa faci ceva, ups stai ca parca nu se mai potriveste.
In plus la sistemul cel are RO nici o sansa sa faca careva ceva, indiferent cine vine, hristos daca ar veni si il pui prim ministru, nu poate sa faca ceva bun, nu are cum.

De cistigat in RO poate cistiga alegerile oricine, odata ce nu se schimba nimic, asta unia o stiu sigur, eu o stiu sigur ca nimic nu se va schimba, asa ca putin imi pasa care cistiga ceva.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred că am ajuns încă la nivelul de îndobitocire încât să câștige AUR.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu deoarece este imposibil să bați PSD-ul. Orice ar fi proștii din muntenia și moldova trebuie să voteze PSD-ul că altfel nu se poate.