| ariana_5123 a întrebat:

Credeti ca exista barbatul ideal?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Eu tind sa cred ca barbatul ideal(respectiv femeia ideala) apare pentru fiecare dintre noi atunci cand intalnim acea persoana care ne face pe deplin fericiti si ne face sa ne simtim de parca tot ce conteaza mai mult e el/ea...indiferent de cum ar fi in viziunea celorlaltor persoane... bun/rau prost/inteligent incapatant/nebun etc...noi il percepem ca fiind cel mai bun...acela cred ca e barbatul ideal... cel cu care ramai toata viata, pe care apuci sa il cunosti si nu te dezamageste, iti e aproape mereu aproape si te ajuta, dar mai ales te iubeste neconditionat si asa cum esti tu, si cu bune si cu rele.

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sigur ca exista, cand iubesti pe cineva acela pentru tine e barbatul ideal si indiferent ce ti-ar spune ceilalti doar parerea ta conteaza.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu. Nu-s perfect. Nimeni nu e. Dar zi sincer, chiar ai vrea un barbat perfect? Sau ideal, ma rog...

| Cryssy a răspuns:

Pai... Ideal, sau perfect nu e absolut nimeni... Cu totii avem calitati si defecte. Dar fiecare avem un model, un barbat sau o femeie ideala care sa aiba exact acele calitati pe care ni le dorim... Dar tot ceea ce conteaza este sa fii fericit/a cu persoana de langa tine...
Numai bine! Sa fii inconjurata de foarte multa dragoste!

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Daa...binenteles tongue... a zis cineva nu? thinking sa-si dea peste gura rolling on the floor
...sigur ca exista... e chiar printre noi :d broo big grin big grin...hee hee --iar se umfla'n pene rolling on the floorrolling on the floor

@nekane lasand maru deoparte acum laughing rolling on the floor ia gandeste-te o leaca' rolling on the floor big grin oare nu exista? thinkingwinking stiii tuuu don't tell anyone si daca zice -nu- ai cuvantul ca nu te iert cu maru ala rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| daniDeeDee a răspuns:

Si nici femeia ideala.

| moonY a răspuns:

Depinde de reprezentarea pe care o ai tu despre Ideal.
(pentru unele barbatul ideal este ala care are93 de ani si tot atatea milioane de dolari
pentru altele barbatul ideal trebuie sa fie potent sau familist...sau blond cu gropite...etc etc..Toti astia exista.Deci sunt barbatii ideali pentru o anumita categorie de femei)

| Artemiss a răspuns:

Da, cred ca exista. E barbatul pe care il iubesti si vrei sa il ai langa tine toata viata, il accepti asa cum este...

| lily09 a răspuns:

Normal ca exista ...fiecare barbat este ideal pentru femeia lui...fiecare persoana este unica...problemele incep cand vrei sa schimbi omul de langa tine...eu sunt de principiul ca...nu barbatul e de vina ca tie nu iti place... tu esti de vina ca nu ai ales bine...si tot asa se aplica si la barbati...

| astertix09 a răspuns:

Da bineinteles, asa cum exista si femeia ideala, si ei fac un cuplu ideal si nu vor sa se desparta niciodata. intre timp noi oamenii obisnuiti incercam sa ne punem cat mai bine in valoare calitatile si sa incercam sa ne corectam defectele pentru a trai fericiti

| AdeLina a răspuns:

"Fiecare avem un barbat ideal...

In vise bineinteles... Un barbat ideal inseamna un barbat perfect... Acesta nu exista rezulta barbat ideal nu exista... O teorie simpla si la subiecttongue"

Dar mie totusi mi se pare o prostie... Fiecare ne gasim un barbat ideal... cu defecte (deci nu perfect) dar totusi ideal... pentru ca nici noi nu suntem perfecte asa ca nici nu am putea trai cu perfectiunea intruchipata (cel putin eu nu as suporta sa am un barbat care sa-mi calce, sa-mi spele, sa faca mancare, piata, curatenie, sa repare prizele, etc etc... sau un tip care sa le stie pe toate... m-as simti inutila si inferioara)... Deci eu cred ca exista... totusi... nu bag mana-n foclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, eu sint barbatul idealhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un barbat ideal pentru fiecare fata happy fiecare dintre noi happy dar depinde de standardele noastre, dar sti cum este, nimeni nu este perfect.
Stii cum este. acum numai avem un fat-frumoshee hee ci fiecare avem un brad pitt al nostru laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa va imbolnavesc cu pesimismul meu, dar de unde atatia barbati ideali? Nu exista persoane ideale, nu are sens sa ne amagim cu ideea perfectiunii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu exista, ar insemna sa fie perfect si eu nu cred in perfectiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@adriana, barbatul la care ai facut referire este ok, ti-am spus asta, il putem incadra la "corp ideal" daca vrei. Mie mi-a zburat mintea la barbatul ideal, in sensul omului perfect, fara cusur, frumusete interioara si exterioara, omul pentru care nu vei varsa vreo lacrima...crezi ca "stii tu cine" ti-ar putea oferi asta?