| inna a întrebat:

Credeti ca exista dragoste pura si sincera? Ati vreodata indragostiti cu adevarat (sau sunteti)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna innutza kiss

Sincera sa fiu niciodata nu cred ca am iubit cu adevarat o persoana... Poate e mai bine asa...happy
In ziua de azi multe persoane se iau dupa principiul "don't love and cry, just f**k and smile "(scuzati expresia) deoarece iubim cu riscul sa suferim mult, si ranile cele mai dureroase nu sunt cele vizibile... Dar cu toate astea este o experienta de trait, si poate de multe ori vrem sa ne negam noua insine ce iubim cu adevarat.
Astazi in iubire intervin alte princpii... nteresele, banii si orgoliul... Cel ce iubeste, iubeste sincer, cel iubit isi bate joc ////asta este mersul lucrurilor...
Iubirea e frumoasa si merita traita... poate neg ca iubesc dar confuzia nu a fost niciodata mai mare...

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca nu ar fi existat dragoste adevarata mureau astia de la Hollywood de foame.Nu cred ca exagerez cand spun ca exista sute de mii de filme care au aceeasi tema:dragostea.Si nu exista film ca lumea in care sa nu existe replici de amor si in care eroii cad intr-o stare euforica asociata dragostei.Filmele de gen nu reusesc decat sa ma enerveze in cel mai bun caz.Si da, exista dragoste sincera insa nu stiu cat de pura e.

| Silvia a răspuns:

Am fost.Cred.Dar din pacate a durat prea putin.Nu am stiut atunci sa ma bucur si regret.
Acum ma simt stinghera intr-o lume plina de oameni reci.

cami
| cami a răspuns:

Da, da, da cand ti se umpleau obrajii de drag, stomacelul gemea de furnicute si fluturasi, inimioara "bum-bum", gandurile, mintea zburdau cu gandul la el, cred ca dragostea sa te face sa fii mai optimist, sa vezi partea buna a lucrurilor, sa fii ambitios, dragostea te schimba. Vreau sa fiu indragostita. dar nu mai pot. De ce oare?

cami
| cami a răspuns:

@bent, de mi-ar fi asta leacul. Promit, te caut big grin

| Pho3nix a răspuns:

Da. Am fost indragostit cu adevarat. happy
Exista dragoste adevarata, pura si sincera.

| hashe86 a răspuns:

Exista!
daca stii sa o oferi, atunci vei si primi asemenea.
sunt si am fost indragostit, dar indragosteala nu e totuna cu dragostea. daca coexista e ideal, indragosteala e aceea stare euforica pe care o simti la inceput(si ideal ar fi si multa dupa aceea), iar dragostea e ceva mult mai profund si complex.

| cioko19 a răspuns:

Buna Inna.

Da, exista!

De aproape un an tot sunt indragostitaday dreaming.ma bucur doar ca pot sa fiu impreuna cu el, ca este sincer si iubitor.Nici nu imi doresc mai multhappy

O seara placuta!

| mada. a răspuns:

Da, sunt:-)

| clawss a răspuns:

DA, am fost! Ce viata minunata!

| vlad91 a răspuns:

Da exista dragoste adevarata si sunt indragostit nebuneste de o fata... pacat k nu ii pot spune ce simt... probabil pentru ca sunt prea timid probabil pentru ca are prieten... probabil pentru ca nu o sa creada... dragoste la prima vedere... thinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@cami
Pentru ca inca nu m-ai intalnit pe mine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA exista dragoste pura, fara interese ascunse, sincera si reciproca!
La partea a doua a intrebarii. o sa ma abtin momentan big grin laughing
Daca doresti sa afli, adica sa ma cunosti mai bine... stii ce ai de facut! kiss laughing

| pysysexyshyrea a răspuns:

Daaaaaa dragostea adevarata exista! la mine a existat un tip ...care mi-a placut fffffff mult, a fost dragoste la prima vedere! pakat ca nu mi-a impartasit sentimentele! si inca ceva, iti doresc tot binele din lume, chiar daca nu te cunosk, si iti doresc sa te indragostesty cu adevarat, de o persoana sincera, care sa-ti impartasasaka sentimentele! po