| Joker3134 a întrebat:

Credeti că există oameni care nu au fost niciodată Intr o depresie? Mai ales la artiști zic.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Eu n-am fost, sunt prea echilibrat sa cad in extrema aia.

Cu siguranta sunt destui artisti care n-au avut. Atunci cand ai totul nu ai scuza pentru depresie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e vorba ca esti echilibrat, de obicei e vorba de o lipsa de profunzime in gandire

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum 20 de ani nu avea nici dracu depresie, iti zic eu, cine are mintea ocupata n-are habar ca exista depresie.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru Joker3134):

Nu era o boala populara, aproape ca nici nu exista, e ceva mai recenta, lumea era mai fericita, incep sa cred ca tehnologia a un factor determinant pentru depresie, nicidecum problemele vietii. Sunt oameni la limita existentei care sunt mai increzatori si fericiti decat multi care chipurile ar avea depresie dar au o viata de invidiat,, pe aia chiar nu-i cred, e doar cersire de atentie.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru Joker3134):

Toti mai avem anxietate si d-astea in unele momente, nu e panica atunci cand e temporara. Important e sa fii echilibrat si increzator in tine

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru Joker3134):

Nu sunt toti bogatii tristi, dar cu siguranta aia bogati care sunt tristi sunt si prosti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca nu vorbeau despre asta nu inseamna ca nu exista. Bunica mea a avut toata viata depresie, si strabunica la fel. Doar bunica a avut diagnostic si tratament. E moartă de 16 ani. Crezi ca oamenii se sinucideau pana acum 20 de ani de plictiseala? laughing Erau mai ocupati decat acum.

Te consideri o persoana creativa?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Condoleante mai intai de toate.

Era mult mai putin mediatizata, acum pentru ca mami si tati nu-ti iau telefon,, hop depresie. Nu am auzit un caz de depresie in cercul meu de oameni in minim 15 ani, am dat de oameni care aveau greutati dar totusi aveau tarie de caracter si erau mai fericiti decat multi altii care aveau o viata mai buna.

Nu toate sinuciderile sunt datorate depresiei, exista N motive, dar de fel cei care se sinucid sunt la fel de slabi, cumva selectia naturala isi face de cap.

Inspre ce bati cu creativitatea? Am destula, depinde cu ce scop intrebi

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru Joker3134):

Norocul si ghinionul exista, uneori ti le faci si singur in viata.

Ai norocul sa te nasti intr-o familie bogata si fara sa duci lipsa de nimic, sa ai totul de-a gata, iar daca te nasti intr-o familie care se afla la limita existentei atunci vorbim de ghinion, nu tu ai decis unde sa te nasti, nu tu ai decis ca vrei sa ai vreo boala si tot asa.

Daca castigi la lotto ai noroc, daca te scoate ultimul meci de pe biletul de la pariuri atunci ai ghinion, ca sa nu o mai lungesc cu filosofii

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Mulțumesc. Persoanele creative de obicei artiștii sunt inclinați spre depresii și boli psihice

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa cresti mare.

Sa inteleg ca vrei sa ma faci depresiv? Nici intr-un caz, nu sunt nici artist, nici depresiv.

26 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai mai pus întrebarea, și ți s-a răspuns. Și nu ai înțeles nimic.

| Celcestietot a răspuns:

Dorian Popa laughing

| SilentRain a răspuns:

Toți avem perioade de tristețe in viata, dar nu insemna ca avem toți depresie, depresia e mai complexă de atât

| mastadont a răspuns:

Sigur există, eu sunt unul dintre ei. Mă consider prea echilibrat și rațional pentru a cădea în depresie. De obicei îmi dau seama de primele simptome și aleg să mă gândesc la altceva, să fiu mai vesel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin episoade depresive toți trec în schimb depresia e altceva se scăpa greu, unele depresii nu se pot vindeca

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Da da făcând sport neîntrerupt sunt mai puțin predispuși episodul depresiv e cu totul altceva când ai depresie nu mai ești bun de nimic nu mai ai voință și ambiție un episod depresiv tine câteva zile depinde, depresia in schimb poate dura și ani de zile

| Jus7t a răspuns:

Cu cât ești mai prost cu atât ai șanse mai mici să cazi în depresie.

Răspuns utilizator avertizat